| anonim_4396 a întrebat:

Mă ajută cineva și pe mine... nu am avut niciodată o prietenă, da e nasol și am 20 ani lol. Este totuși o fată care o știu de pe facebook( si doar pe fb, nu o cunosc în realitate) și îmi place de ea, e drăguță rău big grin însă nu știu ce să ii vorbesc, cu ce să încep. Nu mi-e frică neapărat ca mă refuză( grădina lui Dumnezeu e mare nu? happy, dar dacă tot o face măcar sa știu ca am făcut tot ce am putut. Singurul lucru pe care îl avem în comun este ca ea face școală unde am terminat eu a12-a :p ea fiind într-a 9a sau a 10a. Tot ce vreau este să îmi spuneți cum să încep să vorbesc cu ea, ce să vorbesc, ce să ii spun, (sau poate e prea mică pt mine? eu 20, ea 15-16?) înțelegeți voi. Orice sfat, critică, etc e bine venit. Va mulțumesc laughing)

Răspuns Câştigător
| JulesDC a răspuns:

Poti incepe prin a ii da like-uri la poze si postari pe facebook, dar treptat ca sa te poata remarca, mai apoi cati iti va da ea tie sa ii multumesti si te bagi in seama cu ea, vorbiti, alea alea. Iti zic din experienta blushing laughing

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Diferenta de varsta ar fi OK daca esti dispus sa ai rabdare cu ea. DAR: fa tot ce poti sa va cunoasteti in realitate. Acum aveti perceptii idealizate despre celalalt. E foarte posibil ca unul sa nu il placa pe celalalt cand va vedeti in persoana.
Vorbeste despre ceea ce o preocupa pe ea. Afla ce ii place, ce face in timpul liber etc. Puteti vorbi despre cum vede ea relatia voastra.

| AirănMeidăn a răspuns:

Ii vorbesti despre orice. Un raspuns foarte simplu nu? Eu iti urez bafta. Te sfatuiesc sa incerci sa aflii mai multe despre ea intai.

| Mayar a răspuns:

Aia e prea copilandra pentru tine. Ia-ti una de la facultate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Mayar, poate ai departe laughing

Jules, eu i-am dat Like la aproape toate pozele ei, însă ea mie doar la una... la ce te referi mai exact prin postări pe fb? adică tag si astea?

| StefanKogut a răspuns:

Am o carte pentru tine, daca o vrei da-mi mesaj pe privat si iti trimit un link.