| Larisaconstanti a întrebat:

Buna tuturor va rog sa ma ajutati in legatura cu o problema, pentru cununia civila trebuie grupa sanguina?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu de grupa sanguina ci de un certificat medical, in acesta poate fi trecuta si grupa sanguina.

| Larisaconstanti explică (pentru Ioandelasal):

Contractul prenuptial presupun ca la el te referi. Acolo unde scrie daca ai hiv etc. nu?

| Larisaconstanti explică (pentru Ioandelasal):

In contractul prenuptial?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Larisaconstanti):

Nu este vorba de contractul prenuptial ci de certificatul medical privind starea de sanatate, ti-am raspuns si la mesajul pe privat.

| Larisaconstanti explică:

Contractul prenuptial? La el te referi nu?

| cristimihailov a răspuns (pentru Larisaconstanti):

Nu se refera la contractul prenuptial.

Ala este un contract in care de regula te angajezi ca in caz de despartire sau alte situatii sa nu ceri nimic din avere... chestii de genul asta.

Cand te duci so depui actele vei avea nevoie de acea adeverinta medicala, unde daca tii neaparat poti sa bagi si grupa de sange. Este recomandat ca oricun ar fi sa o ai datorita diferentelor de RH. In cazul in care e diferit, pot sa apara probleme cu copiii. Si daca se stie asta se poate evita prin administrarea unor injectii.

| Larisaconstanti explică (pentru cristimihailov):

Am inteles multumesc frumos inseamna ca nu este obligatorie grupa sanguină.