| Adryana98 a întrebat:

Un baiat la inceput ma saluta dar acum e foarte indiferent, se uita la mine mereu cand ma vede... odata se uita pe geam la scoala si eu coboram pe scari si se uita la mine apoi se intorcea la geam, apoi iar la mine, apoi iar la geam si dupa mi-a zis buna. Cand joaca fotbal si e portar si vin eu dintr-o parte laterala se uita la mine fix cateva secunde ramane cu privirea atintita spre mine si apoi continua sa joace iar cand ne intalnim pe scari se uita in sus la mine apoi 2 secunde in jos apoi iar la mine, si la baschet cand sare dupa minge si e in directia mea se uita si la mine nu numai la minge...ma place?

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te place

| Dariusuu a răspuns:

Mai mult ca sigur ca te place, dar ai putea sa-l intrebi tocmai tu.

O noapte linistita sa ai.

| BlackFuneral a răspuns:

Nu.

| val31989 a răspuns:

Buna.Daa,te place, si inca cum! Dupa cum ai povestit tu, cred ca e timid.Iar in cele mai dese cazuri cand un baiat e timid, inseamna ca e indragostit.Dar ii prea rusine sa ti-o spuna. Daca si tie iti place de el, arata-i si tu asta ...in acest mod va prinde curaj.
Bafta.

| Weider a răspuns:

Cu siguranta ii atragi atentia ca e interesat sa te cunoasca mai bine si ca ii place de tine. "Cand vezi ceva ce iti place esti cu ochii pe "obiectiv"", deci el daca nu a venit la tine, poate e timit, sau frica de a fi refuzat sau ignorat de tine.

| Anisia170 a răspuns:

Eu zic ca te place dar e prea timid sa iti zica.

| mariukka a răspuns:

Eu cred ca da

| MrEvil89 a răspuns:

Posibil sa te placa dar ii e rusine sa iti spuna.

| AsTheLove a răspuns:

Draga Adryana98,
Cand un baiat iti arata asemenea lucruri, inseamna ca el chiar te iubeste foarte mult(te place).Dar, asa cum sunt baietii de azi, mai imaturi, le e rusine sa zica daca te place.Multi fac asa.Si unii, chiar daca te jignesc intr-un fel amuzant si rade si apoi si tu razi, inseamna ca el chiar te place.

Te-am ajutat?

| suffarstar a răspuns (pentru AsTheLove):

Nu suntem imaturi.Suntem nebuni.

| AdeVero12 a răspuns:

E foarte ușor să-ți dai seama dacă un băiat te place după felul cum te privește. Atunci când se mai uită la tine, uită-te și tu la el, dar direct în ochii lui. Și vorbește și tu cu el, salută-l, zâmbește-i. Poate e posedat, ai grijă! laughing Glumeam, uită-te în ochii lui și dă-ți tu singură seama. Baftă!

| Anamaria2002 a răspuns:

Daaa

| Clauditapisicuta a răspuns:

Sigur te place, dar e prea rusinos sa iti zica asta! asta inseamna ca tu trebuie sa vorbesti prima cu el! funda?

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Te place. Si ar vrea sa te cunoasca mai bine. dar ii e ''frica" sau rusine sa faca primul pas. puppy dog eyes ai putea tuh sa-l intrebi de vorba si sa-l apropii de tine (daca si tu`l placi) sau ai putea sa astepti mult si bine =]`

| food23 a răspuns:

Eu zic ca da.batting eyelashes

| Hatelaw a răspuns:

DA normal ca te place dar acu nu stiu dc nu incerci sa-i zici daca vrea sa fiti intr-o relatie si pourma afli

| Sain_Catalin_1991 a răspuns:

Dupa parerea mea el a facut primul pas, adica ti-a atras atentia.acum urmeaza ca tu sa-l faci pe al doi-lea... ofera-i o sansa... happy..SUCCES! sa ma anunti si pe mine daca a dat rezultat sfatul meu.