| Vlad_Raicu_1996 a întrebat:

Buna. Un subiect mai ciudat si taboo. Eu si verisoara mea de 19 ani avem o relatie in secret de 4 ani, ne iubim foarte mult..ieri ne-am logodit si ne gandim sa "fugim" impreuna, pentru ca parintii nu ar fi deloc de acord cu asa ceva. Ce as putea face in acest caz? O iubesc din tot sufletul meu.

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Verisoara primara? Cam nasol. Daca va puteti asigura existenta si aveti planuri mari de viitor, fugiti. Viata nu se traieste de 3 ori, nu ai save game/reload de fiecare data cand dai cu oistea-n gard. Va tin pumnii, aveti grija!

24 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Ar fi bine sa nu faci copii... cu ea
insamantare artificiala cu donor de sperma, de ovule... din astea

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai tineti relatia in secret. Poate aveti noroc si va trece rolling on the floor

| 91Bogdan91 a răspuns:

De 4 ani? Parca acum o luna aveai o relatie cu o femeie maritata rolling on the floor) De ce pui intrebari aiurea?

| nicunicu3 a răspuns:

Ba sunt 2 oameni normali, daca eu nu ii ziceam lui varmea ca suntem veri ea se casatorea cu mine si faceam copii si ii ziceam la 90 de ani ca suntem veri si? Nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa faci cu rudele. Daca e buna dai in ea))

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns:

Sa va faceți dispăruți pe o insula pustiewinking

| johnnny123 a răspuns:

Acum doua ore aveai o prietena "distanta si rece" cu care ai o relatie dificila dar pe care nu vrei sa o pierzi.

O ora mai tarziu esti logodit cu verisoara ta pentru ca va iubiti foarte mult.

Sigur nu testezi pe TPU diferite idei de romane erotice?

| Alverto a răspuns:

Super TPU. Mie și altora îmi ștergeți postările. Și astora nu. Frumos, bravo vouă că lăsați trollingul și prostia sa predomine

| Alverto a răspuns (pentru nicunicu3):

De fapt scrie in lege negru pe alb

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sunteti veri primari (rude colaterale de gradul IV) puteti avea o relatie dar nu va puteti casatori fara incuviintarea instantei de tutela, conform Codului civil, citeze:
" ART.274.Interzicerea cãsãtoriei între rude
(1) Este interzisã încheierea cãsãtoriei între rudele în linie dreaptã, precum şi între cele în linie colateralã pânã la al patrulea grad inclusiv.
(2) Pentru motive temeinice, cãsãtoria între rudele în linie colateralã de gradul al patrulea poate fi autorizatã de instanţa de tutelã în a cãrei circumscripţie îşi are domiciliul cel care cere încuviinţarea. Instanţa se va putea pronunţa pe baza unui aviz medical special dat în acest sens.
(3) În cazul adopţiei, dispoziţiile alin. (1) şi (2) sunt aplicabile atât între cei care au devenit rude prin adopţie, cât şi între cei a cãror rudenie fireascã a încetat prin efectul adopţiei."
Daca sunteti veri de al doilea va puteti si casatori.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incestul se pedepsește cu închisoarea, și troll-ul ar trebui la fel big grin deja se face abuz cu troll-ul pe aici.
Din păcate cazuri de astea absurde se întâmplă și în realitate ca gradele de rudenie sa întrețină relatii sexuale între ele, incestul nu e chiar asa de rar întâlnit în zilele noastre, lumea sa întors cu susul în jos, a luat-o razna.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să fugiți.

| nicunicu3 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Iauzi,dar gay si lezbi au voie dar noi de sex diferit doar ca suntem rude nu aveam voie si daca se naste un copil tatal e mort sau cum daca e varul tau tatal copilului? Da lezbi poti dar ruda nu, dar de ce sa zic ca sunt ruda la instanta? De unde sa stie daca noi avem nume de familie diferite sau chiar daca avem la fel este o coincidenta.Nu stie nimeni, doar noi.Deci se poate.Ca doar nu sta acum astea sa faca ancheta casa se casatoreasca 2 care au acelasi nume.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru nicunicu3):

Tipule ai luat-o pe aratura. Asa spune legea si nu am de ce sa spun altceva, dupa mine legea este corecta. Si nu a vorbit nimeni de LGBTQ. aici.
Si te rog sa nu-mi raspunzi mie, nu eu am pus intrebarea, raspunde-i utilizatorului care a intrebat.

| nicunicu3 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Si daca mama nu imi zicea ca fata la care mergem nu este varmea si eu i-o trageam si ma casatoream cu cea fara sa stiu ca e varmea ce faceam in acea privita?))

| Zuzu1991 a răspuns (pentru nicunicu3):

"acum 2 ore | nicunicu3 a răspuns:
Ba sunt 2 oameni normali, daca eu nu ii ziceam lui varmea ca suntem veri ea se casatorea cu mine si faceam copii si ii ziceam la 90 de ani ca suntem veri si? Nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa faci cu rudele."

nu scrie decat in lege, moralitate, si acceptare sociala, chestii marunte... RAUUUU

| nicunicu3 a răspuns:

Ma refer ca de ex eu cu maicamea mergeam la ei si na credeam ca sunt prietene mama cu mama ei si de ex mama se ducea sa munceasca in alta tara etc nu dadea nici un semn si eu ma duceam la ea ca prieteni apoi etc.Si maicasa poate la fel si cine sa mai zica atunci?

regis
| regis a răspuns (pentru Alverto):

Si in cartea de biologie.

regis
| regis a răspuns (pentru nicunicu3):

Ai vazut prea multe telenovele.

| geoconda a răspuns:

Arborele genealogic. Dacă stai să te gândești, deși asa si e, toți suntem verișori pe acest pământ.

| SkateFunk a răspuns:

Cat cringe aicea mor incet laughing))
Sunt invidios pe tine Vlade ce sa zic altceva...

| cristi202 a răspuns (pentru 91Bogdan91):

Poate ca e cu doua odata? Crezi ca nu se poarta? happy

| 91Bogdan91 a răspuns (pentru cristi202):

În cazul tipului ăsta mă îndoiesc. La ce întrebări stupide pune, cred că e mai virgin decât uleiul de măsline laughing

| mgtow a răspuns:

Tine in secret treaba, nu e nevoie de casatorie pentru sex. Atat timp cat carnea e proaspata si tanara dai bataie. Baza si incredere sa fie