| andrea_1366 a întrebat:

Iubesc un baiat si simt ca si el ma iubeste si mi-a demonstrat de multe ori dar tata nu e de acord cu aceasta relatie pentru ca parintii lui sunt de etnie roma si noi suntem romani mi-a propus sa fugim il iubesc si vreau sa fiu cu el dar cum pentru ca am doar 16 ani da-timi un sfat multumesc

3 răspunsuri:
| clauss a răspuns:

Unde sa fugiti? el cu ce se ocupa, poate sa va intretina? stai linistita acasa, mai ales ca ai doar 16 ani si nu face greseli pe care sa le regreti mai tarziu

| baby_4569 a răspuns:

La 16 ani sa fugi de acasathinking nu stiu ce varsta are iubitul tau. Dar nu fiti inconstienti. Terminati-va liceele si facultatiile...si apoi fugiti cat va tin picioarele! Chiar daca ai tai nu sunt de accord cu relatia voastra, fi constienta ca momentan nu ai niciun viitor alaturi de iubitul tau!
Ps:vedeti-va pe ascuns...sau cere-i iubitului tau sa aiba rabdare daca el chiar te iubeste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NUUUUU! Esti prea tanara, probabil si frumoasa! La 17 ani, vrei sa te vezi cu un puradel agatat de fusta ta? Si peste 1 an cu inca unu, apoi, in urmatorul tot asa? La 20 de ani, in plina floare a tineretii tale, te vei uita cu jind la alte fete de varsta ta dar, nu ca tine:impovarata de griji, diforma la trup de truda atator nasteri, imbracata ca vai -de- lume in straie tiganesti( c-asa vrea soacra!), poate si cu-n ochi invinetit de mult prea iubitul tau sot-rrom. Rromii au legea lor, au obiceiurile neamului lor... lumea lor e altfel! Iubirea e oarba la tine...Trezeste-te, pana nu e prea tarziu!