| Eka7Lyzza a întrebat:

Va rog sa-mi dati un sfat mic, dar sincer. Faza este ca m`am indragostit, si credeti-ma nu pot crede asta. Vreau sa va zic ca am 15 ani, deci nu sunt chiar asa de mica. Eu nu cred in dragoste la prima vedere, sau sa iubesti la 15 ani sau prosti de genul, dar baiatul asta...nu stiu are ceva special.
Si sa incep: totul a inceput acum cateva zile, mai exact 3 zile, cand am fost in parc, si o asteptam pe mama sa vina sa ne intalnim pentru a merge la cumparaturi. Dintr-o data vine si se aseaza pe banca un prieten de al meu si cu tovarasul lui. Eu nu prea aveam asa chef de vorba pentru ca avusesem o zi proasta rau de tot.
Asa. Ei se aseaza langa mine, etc etc si prietenul meu (amic nu iubit) incepe sa vorbeasca despre niste jocuri. La un moment dat (dupa 5-10min) incepe sa se ia de baiatul acela, glumind si spunandu`i ca nu ii place cum ii sta parul laughing. El crede ca e adevarat ce zice si ma intreaba pe mine, iar eu nu puteam zice doar: " ITI STA SUPERB!",(ca el desigur).
Eu nu eram atenta la el deloc, eram ff suparata (v-am zis mai sus) dar cand m-a intrebat. Pfoai si l-am vazut ca era deci... nu gasesc cuvinte. PERFECT! Deci de atunci sunt asa: varza. ma gandesc numai daca as vb cu el si etc. I-am bagat id`ul(i l-am luat de la amicul meu) si mi-a dat acceptlove strucklove strucklove strucklove struck. Nu stiu cum sa vb cu el, ce sa ii zic.
Ma simt cam prost... el este ff frumos... Am vazut pe facebook avea niste comentarii de la cateva fete ff frumoase si cred ca nu a fost cu ele, la aporpourile pe care i le bateau. si ma gandesc. : Nah, daca cu alea nu a fost, eu ce sanse sa am?!
As vrea va rog din inima sa ma ajutati. Mi se pare asa, original. Este foarte, deci vorbesc serios, pot zice: "PERFECT" fizic vorbind, si la caracter mi se pare in-regula, din cate am vazut exprimari si etc. Tin sa va zic ca nu am vorbit de cand atunci cand m`a intrebat daca ii sta naspa parul, atat. Nu mi s-a parul ca ma place. nici nu stiu daca a fost in imaginatia mea daca se uita frumos la mine, sau chiar se uita.
Va rog din suflet, ajutati-ma. Cum sa fac sa vorbesc cu el, dar sa nu par o disperata(cum sunt) laughing. Multumesc mult.

7 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Pai intai incepe sa vb cu el pe mess nu_ Intreaba-l despre orice, vezi ce hobbyuri are, ce-i place, ce muyica asculta, usor usor ai sa gasesti subiecte comune nu_ Apoi dupa ce vezi cum se manifesta, spune-i ca ti-ar place sa iesiti sa va plimbati si vezi ce zice apoi, ar fi un prim pas! Multa bafta!

| Ecea a răspuns:

rolling on the floor
Tare...
In afara faptului ca esti superficiala, nu iti pot spune mai mult, ar fi redundant.

| Eka7Lyzza explică (pentru Ecea):

Daca asa ma vezi tu, este problema ta. Eu ti-am cerut un sfat, nu sa ma judeci. Oricum eu nu m-as schimba pentru niemni, dar mite pentru cineva care isi da cu presupusul fara sa ma cunoasca.

| Ecea a răspuns (pentru Eka7Lyzza):

Nu poti judeca un om dupa aspectul fizic draga mea.
Asta inseamna sa fi superficial.
O persoana este frumoasa pentru ca o iubesti, nu o iubesti pentru ca este frumoasa.
Frumusetea provine din interior.

| Georgyyyyyyy a răspuns:

Buna.incearcasa vb cu el sa intri in viata lui sal intrebi ce ii place daca are prietena ce vrea sa aiba p viitor:d...incearca safii comunicativa cu el. spune-i k puteti fii prieteni buni.sa iesiti la un suc ceva sa incercati sa va app unul d altul... sper ca o sa reusiti!

| legalizejoy69 a răspuns:

Poarta-te normalwinking

| MCy_Cosmin_1992 a răspuns:

Stii? Daca tu chiar simti ceva aparte pentru el, nu ar trebui a ezita sa-ti valorifici sansa.
Incearca sa te apropii, incet, incet de el. Si poate cu timpul se va inchega ceva aparte intre voi...
O actionare brusca te va face sa pari o persoana 100% supusa, iar o persoana supusa nu este deloc atractiva...