| maite13 a întrebat:

Astazi la scoala o prietena de-a mea l-a intrebat pe baiatul pe care il plac daca vrea sa fie cu mine,el i-a raspuns "nu stiu,ma mai gandesc" apoi i-a raspuns "da" apoi a zis "nu stiu".
Voi ce ma sfatuiti sa fac?
Eu ma gandeam sa-l uit deoarece el stie de sentimentele mele pentru el dar nu zice nimic dar m-am indragostit si imi este foarte greu, de exemplu daca nu vorbesc cu el sau nu il vad nu pot sa ma concetrez la nimic.

Va rog sa ma ajutati, sa-mi spuneti parerea voastra.

Ofer FundaVOTURI.

Răspuns Câştigător
| Nikoooooooo a răspuns:

Buna...eu iti spun din experienta mea ca acest baiat te iubeste, si nu te indoi de acest lucru, asa sunt baietii, mereu asteapta ca sa facem noi fetele primul pas.Eu iti dau un sfatbig grinu-te si vorbeste cu el, spune-i tot ce simti si vei vedea ca totu va iesi bine:X Succes! Funda:X!?

| maite13 explică (pentru Nikoooooooo):

Dar eu as fi vrut ca el sa faca primul pas...sunt putin mai timida.
Multumesc pentru sfat.

| Nikoooooooo a răspuns (pentru maite13):

Sa stii ca nu toti baietii fac primul pas, nici fostul meu prieten nu facea primul pas chiar daca am fost impreuna 4 ani....se astepta ca eu mereu sa fac primul pas, si il faceam.Si eu am fost ff timida la inceput, dar cu timpul nu vei mai fii asa, crede-ma! Vorbeste cu el si vei vedea ca va fi bine:X

| maite13 explică (pentru Nikoooooooo):

Nu stiu de ce dar nu am curaj.Ori de cate ori am vrut sa-i spun a intervenit cate ceva.Si el a aflat de la altcineva ca il plac.

| Nikoooooooo a răspuns (pentru maite13):

Crede-ma ca ce ai de spus e mai bine sa afle de la tine decat de la prietenii vostrii comuni.Lasa timiditatea la o parte, si fa-ti curaj ca sa votbesti cu eltongue

7 răspunsuri:
| Sambotin a răspuns:

Pai stai asa.

Ar trebui sa iei putin curaj si sa mergi la acel baiat si sa ii spui ca il placi iar daca el iti va spune ca si el te place de aici te descurci, daca zice ca nu stie inseamna ca ar vrea sa fie cu tine dar are niste retineri. Totusi parerea mea e ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa spui ce ai pe suflet altfel vei ajunge ca mine sa fi singura si sa ti totul in tine si crede-ma ca nu e bine deloc. cel putin eu sunt singur singurel de 4 ani. de 4 ani nu am prietena, nici macar nu am sarutat o fata de atata timp, ma simt oribil, dar asta e alta poveste, tocmai de aceea te sfatuieic sa mergi la el sa incepi o relatie cu el pana nu e prea tariu, sper din toata inima ca team putut ajuta!

Numa bine si ai grija de tine :*

| maite13 explică:

Va multumesc pentru sfaturi.O sa le urmez.

| valerutza20 a răspuns:

Ar fii de dorit ca tu sa ii spui prietenului tau nu o colega sau prietena.Propunei o intilnire in parc si vorbiti impreuna si o sa afli adevarul