| mary88 a întrebat:

Buna,vi se pare adecvat sa imi botez fetita in biserica unui cimitir? Noi stam la oras, deci avem de unde alege, doar ca nasa m-a intrebat daca vreau sa imi botez fetita acolo, ce credeti?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, mi se pare macabru... mai bine alegi o biserica normala din oras, in loc sa va duceti in cimitir, sa botezati un copil viu.

| Mircea08 a răspuns:

Da, se poate. Botezul se face in fata lui Dumnezeu, iar Dumnezeu este oretutindeni, la biserica, la cimitir, pe malul unui rau asa cum se boteza in vremea apostolilor, etc

| klau074 a răspuns:

Adica biserica unui cimitir, poate vrei sa te referi ca in curtea bisericii exista cimitir. Nu vad care este problema, da poţi. Si eu asa am fost botezată