| anonim_4396 a întrebat:

Viața mea s-a schimbat, în ultima perioadă de timp. Am cunoscut două persoane speciale. Cu una din ele, îmi petrec o parte din zi (suntem colegi, la locul de muncă).De atunci, au trecut câteva luni. Nu îl consider doar colegul meu, ci e persoana care îmi acordă atenție, un om răbdător, înțelegător, a cărui prezență îmi face plăcere. Din când în când, mai și glumim... fără să neglijăm munca. Deși sună frumos, totul, se rezumă la atât.Suntem și rămânem, doar colegi. Păreri, sugestii? Mulțumesc

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ok

| artemidak a răspuns:

Sugestii cu privire la ce?

nu ba serios acum

chiar nu sunteți capabili sa puneți o întrebare cum trebuie?

| Rhea44 a răspuns:

Despre?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Văd că vorbești de o singură persoana, de cealalta nu zici nimic, chiar daca pe ambele le consideri speciale.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu inteleg :/ sau e ceva ascuns acolo. Un fel de cod. S-a schimbat viata ta? E bine, ne bucuram. Nu vad o a doua persoana. Si in ultimul rand... da, da este big grin

| Bondarel99 a răspuns:

"Deși suna frumos, totul se rezuma la atât"
De aici înțeleg ca tu vrei mai mult. Un băiat care îți acorda atenție, e grijuliu și vrea sa stea in preajma ta cu siguranța vrea și el ceva mai mult. Probabil ca e timid sau are pe cineva dar in același timp te place și pe tine (sunt cazuri).
Sfatul meu e sa te apropii cât poți de el, gen sa îl asculti, sa stai lnga el și sa ii propui sa ieșiți undeva după munca. Dar asta numai după ce te asiguri ca nu e intr-o relație.

| ACTH a răspuns:

Sugestii cu privire la ce anume?
Felicitari, ti-ai gasit un coleg, care probabil ca ti-o va "trage" cand va avea ocazia.

| Panamax a răspuns:

Am inteles ca ai 40 de ani.
Persoana asta speciala rabdatoare, care iti acorda atentie etc, este cumva medic psihiatru unde esti internata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păreri cu privire la ce? Dacă vrei ceva mai mult, exprimă-ți sentimentele. Dacă nu, ce rost are întrebarea?

| cuvant a răspuns:

Pentru tine e mai mult decat atat. E nevoia ce o astepti de la partenerul tau de acasa si nu se intampla.
La el e posibil sa fie ceva natural sau urmeaza sa iti faca vreo propunere.
Deocamdata din ce scrii tu ai inceput sa te indragostesti iar el, poate chiar te excita modul cum o face.
Parerea mea e ca tie iti va fi greu dar e posibil sa se ajunga la sex in birou

| pci27 a răspuns (pentru cuvant):

Da, ne placem reciproc. Dar, nu putem fi împreună...

| cuvant a răspuns (pentru pci27):

Cred dar se poate ajunge la lucruri extreme.
Daca ai puterea sa stai pe aceeasi linie poti castiga o prietenie frumoasa si de lunga durata.

| pci27 a răspuns (pentru Bondarel99):

Mulțumesc pentru sugestie