| tInAD a întrebat:

Voi ati suferit vreodata pentru parinti?
Parintii mei sunt divortati si tata refuza sa vb cu mine!

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Eu mi-am pierdut tată la 15 ani. Așa că zi mersi că e măcar așa (se putea și mai rău). Mai aveți șansa să vă împăcați și să vă vindecați rănile (iar tatăl tău să realizeze că e un tont, dacă refuză să vorbească cu propriul său copil. ce vină ai tu?!).
Succes, dragă.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Eu nu mi-am revenit după decesul mamei și pe tata îl am la un pas de moarte!
Este groaznic dar trebuie să mergem mai departe!
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Prima data cand tatal meu era plecat in strainatate ii duceam dorul apoi plangeam dupa maicamea ca nu era langa mine cand aveam nevoie de ea, acum ea se gandeste ca eu voi fi singur in Romania si ea in strainatate dar a venit vremea sa imi iau zborul pentru ca mi s-au deschis aripile.

| DrunkenRat a răspuns:

Si eu sunt in exact aceiasi situatie, doar ca nu ma complic prea mult. Imi place pacea. Daca vorbeste... ma tot intreaba daca nu vreau ca ei sa fie impreuna, cu toate ca e vizibil mai bine asa. Este o intrebare dificila, vezi tu. Oricum, nu vorbeste daca tu vorbesti cu el sau nu te abordeaza primul?

| tInAD explică:

Va multumesc si imi pare rau pentru voi. Parintii au divortat acum 7 ani si pana acum 5 luni tatal meu mai vb cu mine si mai venea si la mine dar acum s-a recasatorit si are un copil iar sotia lui probabil ca ii spune sa nu mai vb cu mine! Am suferit ff mult si intr-o excursie erau niste copii si au spus ca daca ar putea creea o sarbatoare ar creea 'Ziua copiilor abandonati in centru' si fiecare copil ar sta pentru o zi intr-o familie.Atunci aproape era ca fac o criza am plans timp pe 1-2 ore in continuu.Noroc ca erau prietenii langa mine.Ms inca o data pentru ce mi-ati spus love struck

| NOname a răspuns (pentru tInAD):

Of, scumpa mea, înțeleg perfect cum te simți și îmi pare rău că ești nevoită să plătești pentru greșelile adulților. Îți spun un secret: suntem mare proști uneori, proști pentru care nu merită să suferi.
Capul sus, dragă! Toate trec...
O să fie bine!

| AIRIUS a răspuns (pentru tInAD):

Poate daca si tatal tau ar putea vedea ce ai scris u despre el, s ar shimba.ai mei parintii sau divortat cand aveam eu 2 ani,numai k el s a mai implicat in viata mea ca sa zic asa,poate si datorita faptului k el nu s a mai recasatorit si nici mama mea!
dar oricum destul de generos nu stiu sa fii fost vreodata!
dar asta e.ce sa facem noi k nu avem nici o vina!
gandeste te doar atat.k nu tu le ai cerut alor tai sa vii pe lume, ci ei te au adus, si in felul asta te asigur k te vei simti mai bine!
t pup!