| anonim_4396 a întrebat:

Voiam sa va intreb si pe voi ce parere aveti despre urmatorul lucru. Am cunoscut un tip si dupa cateva luni ne-am cuplat. "Problema" este ca el este foarte cunoscut in lumea model si de catre vedetele din Bucuresti. Eu sunt o fata simpla cu prieteti banali. In fiecare weekend iesim ba cu Gina Pistol,ba cu Mircea Zara si tot asa. Nu stiu cum sa fac fata iesirilor. Simt ca ma coplesesc. Trbuie mereu sa fiu atenta la ce zic,la cum ma port. El nu poate sa renunte la moda iar eu il inteleg,numai ca ideea asta de a sta numai printre lume foarte cunoscuta nu imi place. Sa stiu ca lumea ma stie drept prietena lui X,nu drept eu cu numele meu si nu ceea ce fac eu. Stiu ca multe fete si-ar dori asta, numai ca, pe bune e coplestitie daca nu esti obisnuit. Nu stiu cum sa fac fata situatiei. Help?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exagerezi tu foarte mult. Gandeste-te ca Gina Pistol sau Mircea Zara sunt niste oameni ca toti oamenii, care nici macar n-au realizat prea multe in viata lor, practic au niste meserii foarte plictisitoare si care nu ii provoaca intelectual mai deloc, sunt vesnic in atentia presei ceea ce este extrem de neplacut si nu au nici o implinire din munca lor. Gandeste-te ce te-ai face daca prietenul tau ar avea prieteni medici sau profesori sau fizicieni, oameni cu adevarat realizati, inteligenti, puternici, care se pot lauda cu ceea cefac. Atunci inseamna ca ai intra in pamant, efectiv, daca tu iti masori cuvintele in prezenta unor oameni care nu au nici macar niste studii superioare ca lumea

| lavinutsa a răspuns:

Poarta-te cum esti cu adevarat, el asa te place, putea sa-si aleaga o vedeta dar te-a ales pe tine fi mandra si poarta-te natural. asta esti cu adevarat nimmic nu te poate schimba:*

| MeGustaTeGusta a răspuns:

Pai ar trebui sa-i zici prietenului tau ca poate ar trebui sa va intalniti singuri.

| Irenee a răspuns:

Nu mai bine vorbesti cu el despre asta?