| deyutza_9574 a întrebat:

vreau sa va cer un sfat. m-am certat cu prietenul meu.tot din vina mea.nu pot sa ma schimb: tip, injur, ma port urat si toate astea doar cand sunt nervoasa. iar el da in mine! il iubesc prea mult ca sa raman fara el dar nu stiu cum sa ma schimb. chiar si eu as vrea sa fiu alta cu alt comportament dar nu stiu cum sa ma abtin. ajutati-ma va rooog.

Răspuns Câştigător
| vεηiη a răspuns:

Parca ai fi ca mine laughing
Ma rog eram si eu asa.
In sensu, ca daca ma enerva, manca pamantu...
Injuraturi peste injuraturi...
Nu ma abtineam sa ma port urat, vorbeam aiurea rau de tot.
Toate pana intr-o seara cand am stat si m-am gandit cat de mult inseamna el pentru mine, stiind ca daca o sa ma despart de el, nu o sa pot fi cu altcineva, sau pur si simplu daca, o sa caute alta persoana in viata lui, eu asi innebuni.
Asa ca am incercat sa ma schimb, la fiecare cearta sa las de la mine, deoarece el a lasat de fiecare data, chiar si cand nu a fost vina lui, doar ca sa ne impacam.
Poate el, pot si eu!
Cand ne certam doar discutam, si se rezolva totul incet cu incet.
Bafta!

7 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pe scurt, vă faceţi rău unul altuia.
Relaţia voastră e lipsită de sens.

Mai sănătos pentru tine ar fi să nu ai relaţii cu niciun bărbat o perioadă până când te mai maturizezi şi până când vei învăţa ce-i aia autocontrolul, înainte de a pretinde asta de la altcineva.

Ai făcut deja primul pas conştientizând că e vina ta că eşti isterică. E un mare pas înainte! De-acum ar trebui să-ţi vină uşor să îţi schimbi puţin atitudinea însă ai nevoie de timp şi de linişte.

Numai bine.

| Robert a răspuns:

Este un adevarat cavaler sa sti.respectati in continuare legea talionului.

| summer12 a răspuns:

E timpul pentru o schimbare deyutzahee hee

| Addina a răspuns:

Ce face? Da in tine?
Si tu il iubesti?laughing
Da-mi voie sa ma ridic, am cazut de pe scaun de ras.
Ce e in capul vostru? Ajungi la 30 de ani, batuta si cu doi copii dupa tine.

| Bijou a răspuns:

Indiferent ce ai face, nu aide ce sa accepti sa dea in tine

| MariaO a răspuns:

Buna!
Cu riscul ca te va supara ce iti spun, cred ca e cel mai bine. Daca ajungeti la discutii atat de aprinse si regulat e clar ca nu sunteti facuti unul pentru celalat. Si in general e bine sa tai raul de la radacina...decat sa continuati cu certurile mai bine o luati pe cai separate. In plus eu nu cred ca iubirea se intretine cu bataie...nu stiu cata iubire e la mijloc, mai degraba obisnuinta.
Si inca ceva, pe viitor tine-te departe de barbati care lovesc femei, nu merita absolut nimic si este cel mai injositor lucru pe care il poate face un barbat.
Bafta!

| MissPurple a răspuns:

Chiar și așa nu ar avea voie să dea în tine.
Dacă ar ține cu adevarat la tine te-ar accepta așa cum ești și cu timpu poate ai reuși singură să te schimbi să-ți dai seama de greșelile făcute.
Nu tot ce zboară se mănâncă.
O zi bunăwinking