| alisa10 a întrebat:

Bună,vreau să vă spun coșmarul prin care trec acum…de doua luni de când am luat vacanța la școala am venit la ai mei in Anglia pentru ca ei aici lucrează și am venit sa-i văd. Când era vorba sa vin, mi-au zis ca voi sta o luna și ca ma vor plimba, iar apoi ma voi duce acasă la prietenul meu.
Sunt de 5 luni cu acest băiat, ei fiind de acord cu relația,el neavând pașaport și având cântări foarte multe pentru ca suntem din domeniu…nu a putut sa vina sa ma ia de aici și ne iubim foarte mult,eu îl înțeleg in orice pe el.
Faptul ca părinții mei m-au mințit și ca nu ma înțeleg,ma îngrozește,dacă tot au fost de acord cu relația asta de ce nu ma lasă sa ma duc mai repede acasă? Nu mai pot de dorul prietenului meu,îl iubesc foarte mult si el pe mine! Uneori nu-l pot suna pentru ca când ii aud vocea după ce închid plâng…nu ne-am văzut de atâta timp,e mi-a zis ca m=ar aștepta oricât,dar va jur ca nu mai rezist.
M-au luat aici nici nu m-au plimbat, ba din contra numai de m-au certat si de m-au criticat in orice faceam,eu fac mâncare,eu am grija de sora mea,curat si ei doar ma cearta si nu ma înțeleg. Nu știu ce sa fac,nu mai am răbdare, vreau o data sa plec acasă si sa nu ma mai întorc aici la ei, dacă vor sa ma vadă sa vina ei pentru ca eu fiind din domeniu in care cant, am refuzat si evenimente sa vin la ei..si ei ma răsplătesc..vai si amar…vreau mai repede acasa.Îmi este atata de dor de iubitul meu, va rog sa ma înțelegeți ca chiar ne iubim sincer si este foarte greu, plâng încontinuu de câteva zile si îmi este foarte rău! Ce sfat îmi dați?

Răspuns Câştigător
| hipotronic a răspuns:

Hei. Depinde foarte mult ce vârstă ai, dar cred că poți alerta protecția copilului în cazul în care ești minoră pentru că nu pot face ce vor ei din tine chiar dacă sunt părinții tăi

Deci în cazul în care ești majoră poți face ce vrei tu și poți alerta direct autoritățile, iar în cazul în care ești minoră poți alerta protecția copilului

De asemenea în cazul în care ai o persoană adultă din familie care este de încredere poți lua legătura cu acea persoană

Ai grijă de tine

| alisa10 explică (pentru hipotronic):

Si am 16 ani e normal sa fie de acord cu o relatie si baiatul asta este foarte cuminte Nici macar nu fumeaza si are grija de mine, suntem din acelasi domeniu si ne intelegem foarte bine

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca parintii nu te-au mintit, doar s-au speriat de cat de rau poti sa ajungi cu obsesia pentru baiatul ala si de frica sa nu faci prostii (adica sex si droguri) prefera sa te tina la ei, sub supraveghere.
Asculta de parintii tai ca nu-ti vor raul, dimpotriva!
Si mai cred ca tu nu spui aici tot adevarul.

| alisa10 explică (pentru Violleta2022):

Sunt cu el de 5 luni sunt de acord cu el si vita sexuala mi am inceput o deja ei stiu ce fel de copil simt si la ce liceu de prestigiu sunt, vorbesc cu el si le place de el dar am rezolvat voi merge acasahappy

| alisa10 explică (pentru Violleta2022):

Nu esti tu sa stii daca spun sau nu adevarul, apreciez parerea ta dar cred ca nu stii cum sunt unii parinti, de asta copii cand scapa, scapa ca "vaca in lucerna "pentru ca unii sunt comunisti si exista si dovezi.happynu le luam personal parerile de aici

| Violleta2022 a răspuns (pentru alisa10):

Sunt mama de copii mari si stiu foarte bine ce gandesc copii si ce planuri distractive au ei cu iubitii, de aceea ma gandesc ca ai tai arinti au mirosit ceva nu tocmai normal pentru anisorii tai si te tin cu forta acolo, ca sa te protejeze.

| Violleta2022 a răspuns (pentru alisa10):

In ziua de azi nu mai poti avea incredere in copii de la liceele de prestigiu, ca uite ce s-a intamplat unei fete eminenta chiar olimpica, cum a plecat de acasa, mintindu-si parintii ca de duce la un concurs cu o alta prietena, dar ea s-a dus la un iubit cu care era de 6 luni in relatie unde s-a droghat, a facut sex, au luat-o hemoragiile si a murit.

https://www.ziaruldeiasi.ro/......59423.html

https://www.realitatea.net/......6f8a520262

Ziarele vuiesc, televiziuna de asemenea, asa ca parintii au intrat in alerta si acum toti isi tin fetitele sub observatie, ca tocmai alea cuminti si destepte au ajuns sa faca greseli majore.

| alisa10 explică (pentru Violleta2022):

Doamna dacă trăim după știri, murim toți asta ar însemna sa numai facem nimic, pentru iubire adevarata merita sa lupți! ca sa fi fericit ca dacă nu, ajungi la disperare crede ți ma ca nu ma pot controla din plâns, nu mănânc de 4 zile și sunt slăbită, dacă fac greșeli le regret eu nu Dvs sau părinții mei, nu am nevoie de nimeni decât sa fiu cu el și el cu mine

| Violleta2022 a răspuns (pentru alisa10):

Cred ca ai nevoie de o supraveghere serioasa din partea parintilor, ca la 16 anisori dovedesti ca nu ai suficienta minte si discernamant.