| Irinel18 a întrebat:

Buna ziua! Am avut o relație de 4 ani si cateva luni iar iubita mea m-a inselat cu un barbat de 34 de ani, dupa ce am aflat noi am mai vorbit crezand ca ne vom impaca. Ea imi spunea ca stie ca a gresit si ca ar vrea sa ne inpacam dar spune ca ne iubeste pe ambii si sa o astept cateva săptămâni sa ia o decizie. Ea are 16 ani, ce ar trebui sa fac? Pentru ca eu o iubesc foarte mult, nu stiu ce sa fac. Mereu stau cu gandul doar la ea si acum cand ne întâlnim ea vorbeste si cu el prin mesaje dar imi spune ca ma iubeste si sa am rabdare, dar nu mai pot astepta, nu imi pot lua gandul de la ea, va rog sa fiti seriosi, mulțumesc.

16 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Fă un efort de voință. Așa cum cineva poate să se lase de tutun dintr-o dată, și tu poți să o uiți dintr-o dată.

| Irinel18 explică (pentru sabin89):

Am încercat dar degeaba

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"In femei si in franele de Dacie, sa n-ai incredere niciodata"
Frane de incredere pe Dacie am vazut, dar "femeilor" de genul ala nu ai ce sa le faci. E zdreanta, nu se va schimba decat in si mai rau.
Il lasa pe ala de 34 doar daca se plictiseste si de el, sau o paraseste el. Si vei avea liniste doar pana cand gaseste altul/altii.
Nu mai rabda ca prostul, rupe legatura cu ea.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu mai bine ieși tu din situația asta complicata și îți vezi de treaba?
Cum sa iubească pe 2 in același timp? E culmea.
Nu îți mai complica existența, e clar ca nu știe ce vrea. Probabil vrea doar atentia voastră. Nu are respect pentru tine.
Caută pe cineva care sa te respecte și sa gen iubească pe tine, nu și pe altul pe lângă.

| Irinel18 explică (pentru Nirvanaaa):

Da dar nu imi pot cauta pe altcineva nu mi-a pot scoate din suflet nu stiu ce sa fac eu nu am vorbit cu nici o alta fata de cand am fost cu ea inainte aveam multe prietene dar le-am lasat nu stiu cum sa fac sa nu o mai am in minte

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Irinel18):

Apuca-te de un sport, de ceva ce te pasionează. Ca sa ai mintea ocupată.
De căutat pe altcineva trebuie sa mai lași sa treacă puțin timp ca sa îți revii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unul de 34 de ani nu se culcă cu copile de 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate cuvântul - ÎNȘELAT - înseamnă pentru tine ce ai scris aici - si acum cand ne întâlnim ea vorbeste si cu el prin mesaje.

| newaccountbye a răspuns:

Mai omule, tu când stai lângă ea, o îmbrățișezi/săruți, nu îți e silă? Altul a făcut asta in locul tău. Te-a înșelat, clar se numește zdreanță! Și eu sunt fata, dar așa ceva nu se accepta. Sunt 4 miliarde de femei in lumea asta! Chiar nu poți găsi pe altcineva? Ea profita de tine pentru ca te vede naiv și te invarte pe degete. Are și tupeu sa îți zică ca iubește 2 barbati ://
Eu zic sa scapi cât mai repede de ea, altfel vei regreta mai târziu. App, tu Cati ani ai?

| Iisus2002 a răspuns:

Las o asa si cauta alta asta e chiar culmea la 16 ani sa te insele cu unu de 34...nu are cum sa va iubeasca pe amandoi ca e imposibil si cel mai probabil ca nici cu ala nu o sa stea ca stim cam toti ce vrea de fapt el de la ea...o partida doua si acasa si tu o sa stai dupa ea fara rost cand ai putea sa gasesti pe altcineva mult mai bun intre timp care nu o sa te insele cu barbati de 30+.
La 30 si cv de ani deja esti om matur si intelegi altfel viata...ea e copila si crede ca o iubeste cand de fapt nu da doi bani pe ea. Cat despre tine tu esti prins la mijlocul povestii si o sa iesi sifonat daca nu dispari cumva de acolo...uit o si cauta alta

| Irinel18 explică (pentru Iisus2002):

Mulțumesc de sfat!

| Adinita21 a răspuns:

Adica ai o relatie cu ea de cand avea 12 ani?
Si la 16 si-o pune cu unul de 34?
E clar trebuie sa mai cresti sau sa-ti mai creasca.

| newaccountbye a răspuns (pentru Adinita21):

Hai ca ești chiar culmea laughing)))

| dopelord a răspuns:

O dată ce ai fost înșelat, încrederea în ea o să înceapă să se ducă, iar relația voastră va începe ușor să se dezbine. Din câte văd, este prima ta iubire. Cu toții trecem prin asta, și este mai greu în special prima oară. Recomandarea mea este să te desparți de ea. Nu merită să-ți mai pierzi timpul cu o persoană ce nu ține la tine, și te trădează. Trebuie să te gândești bine ce principii vrei să urmezi în viață. Dacă vei continua relația cu ea, și o vei lăsa pe ea să hotărască cum va continua relația din acest moment, te vei alege cu traume si cu regrete. Chiar daca îți este greu acum să faci acest pas, îți garantez 100% că pe viitor îți va fi mai bine. Știi cum e proverbul ăla, - Ce ție nu-ți place, altuia nu-i face. Sigur nu ești genul de persoană care înșeală. Deci, dacă ție nu îți place lucrul ăsta, sigur nu vei vrea persoane care fac asta lângă tine. Gagiul ăla de 34 de ani este un groomer care o fraierește să facă ce vrea el. In bătălia asta nu merită să intri. Sănătatea ta mintală trebuie să fie pe primul loc. Așa că ia-ți inima în dinți și fă-ți un discurs de despărțire, fără injurii, în care înșiri toate aspectele relației care au adus până în acest moment și repetă-l de câteva ori ca atunci când vei deschide subiectul, să fii hotărât, clar și concis (da, ajută mult, crede-mă). A, și chiar dacă îți va spune că va renunța la groomer, să nu o crezi. Once a cheater, always a cheater. Ascultă ce zice Nirvanaaa. Apucă-te de un sport ceva. Investește în tine și pune-te pe primul loc întotdeauna. Îți va întări caracterul. Te salut.

| Irinel18 explică (pentru dopelord):

Am încercat sa fac orice sa o uit dar nu pot mereu imi spune ca vom fi impreuna mereu cand ne vedem vine si ma ia in brate ca si cum nu s-ar fi întâmplat nimic nu stiu ce sa cred

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Irinel18):

Te-a prostit.
Daca nu iti depasesti conditia, ajungi la 40 de ani pupand-o in fund, in timp ce ea va avea familie cu altul. La fel iti va spune ca intr-o zi va fi bine.
Daca iti revii intr-o zi si o parasesti, te va cauta de parca nu ti-a gresit cu nimic. Asa sunt.
Evolueaza, judeca dupa faptele ei, nu dupa minciunile pe care ti le spune.