| csmn a întrebat:

Va rog sa imi spuneti ce sa fac sa ma poata ierta iubita? am 1 an si 7 luni de relatia, la 2 luni dupa ce m-am despartit de fosta am cunoscut-o pe actuala, si asa a inceput relatia asta, au trecut 3 luni si fosta iubita a aflat ca mi-am gasit alta fata, si a inceput sa ma caute la telefon pe acasa, sa planga s-o iert ca regreta ce a facut(m-a inselat) si ca ar face orice sa o iert, i-am zis ca se place din fata mea,am pe cineva care o iubesc si sa ma lase, ea tot a continuat zile chiar saptamani, dupa inca 2 luni actuala a aflat ca eu inca mai vorbeam cu fost,dar eu tot ce vorbeam era ca o convingeam ca sa nu ma mai caute si sa ma lase in pace ca nu vreau sa am probleme,si problemele au aparut,sad actuala prietena e foarte cuminte si frumoasa si am fost si primul barbat care a facut dragoste happy si cand a aflat a suferit un soc,a plans foarte mult a slabit foarte tare(ea nu stia despre ce este vorba, a crezut ca am inselat-o,i-am explicat tot cum a fost si intr-un final a inteles, m-a iertat ca ma iubea foarte multhappy lucrurile au revenit la normal,eu insa incepusem sa o iubesc atat de mult incat devenisem prea gelos posesiv o tineam din scurt straight face (tot ce credeam eu era doar in mintea mea nu si in realitate) si incepusem sa cred ca tot ce face e gresit si au inceput certurile,au fost destule,m-a iertat mereu pentru ca ma iubea, eu nu am fost in stare sa inteleg ca tot ce fac nu duce decat la o despartire definitiva sad pur si simplu nu realizam (cred ca eram invatat ca dupa fiecare cearta ea sa ma iertestraight face ) asta pana la ultima cearta in care ea mi-a spus ca nu mai poate sa indure si sa imi ierte mie toate prostiile pe care le fac, si cand imi vorbea imi vorbea cu atat ura si imi zicea sa nu o mai caut si sa o las in pace sad eu m-am speriat foarte tare si i-am dat un sms fostei si am intrebat-o "cf? sunt c..in" crezand ca o sa ii zica ei si se sperie si ma v-a ierta iar dar nu a fost asa ea nu mi-a raspuns nici la sms nu i-a zis nici ei, mi-a gasit nr ei la mesaje trimise recent,eu stersese-m mesajul dar nu am stiut ca ramane si acolo,ea a vazut a notat numarul si cand a ajuns acasa a sunat-o si i-a zis ca da am primit un sms de la el da nu i-am raspuns nu am vrut sa ma bag, dupa m-a sunat ea si mi-a spus, s-a terminat si a inchis,straight face am tot cautat-o am sunat-o. nimic, dupa 3 zile am incercat sa o sun, mi-a raspuns am vorbit, nu am rezolvat nimic, a spus ca s-a recit si sa o las in pacesad eu nu am facut asta. am tot insistat, o tot sunam ea imi raspundea, dar nu vroiam sa ma mai vada, ma asculta ce am de zis, dar nu facea ceea ce ii ziceam eu, dupa 4-5 zile a acceptat sa ne intalnim sa vb face to face,nu am rezolvat nimic,mi-a spus ca singurul lucru care a durut-o cel mai mult a fost,fosta iubita si eu am dat in ea cu acelasi lucru si ca nu ma mai poate ierta sad nu stiam ce sa mai fac si ce sa mai zicstraight face o iubesc enorm sufar foarte mult, regret tot, dupa alte 2 zile am apelat la ea m-am rugat iar sa ma ierte si mi-a spus ca nu poate acum sa ma ierte, sa ii las o saptmana poate 2 sa stea linistita, daca ii dau un sms sau o sun imi raspunde nu ma ignora, cred ca daca i-as zice sa ne vedem accepta, n-am sa mai fac asta am sa ii las timpul ce mi-a cerut, voi ce ziceti mai am vreo sansa? sau cum sa procedez ca sa ma poata ierta?crying(

P.S scuzati-mi romanul happy dar v-am zis exact asa cum s-a intamplat.

3 răspunsuri:
| a3e6u9 a răspuns:

Fii bărbată. happy

Sunt suficiente femele, dacă nu te vrea una, nu sta să te milogești, găsește-ți alta.

| 7 a răspuns:

Ai gresit prea mult! dar cred ca inca te iubeste!
lasa-i timp! si apoi incearca sa-ti indrepti greselile!
incearca sa o recuceresti! vorbeste-i frumos,cu dragoste,fii bland cu ea! nu mai incerca sa ii interzici anumite lucruri!
trebuie sa ai incredere in ea, mai ales ca nu ti-a dat nici un motiv sa te indoiesti de ea! intr-o relatie e importanta increderea, respectul si iubirea!
trebuie sa ii fii prieten, iubit si nu stapanul ei!
trebuie sa ii oferi stabilitate, afectiune si sa-i ii recastigi increderea.
recucereste-o! fii cum erai la inceputul relatiei!
succes!happy

| lavida a răspuns:

Asteapta si vei vedea...nu o forta acorda-i timpul care ti la cerut, iar dupa ce acesta se sfarseste mai asteapta vreo 2-3 zile si daca nu te cauta, caut-o-o tu si intreab-o ce raspuns are pentru tine...succes