| gabisma a întrebat:

Am o mare nedumerire si nu stiu ce sa fac.De curand prietena mea mi-a zis ca nu mai simte ce simtea la inceput.Am vazut ca ea incepe sa vorbeasca cu altcineva, am intrebat-o de ce si din una in alta am hotarat sa luam o pauza.Am luat pauza asta,nu mai stateam impreuna,dar de curand imi zice ca vrea sa raman la ea noaptea.Dar bineinteles,e total schimbata,nu sarutat, nu nimic. Zilele trecute am vazut ca i-a trimis o melodie care semnifica, ca ii e dor de el la unu cu care vorbise anterior.Am decis sa ii zic ca nu merge,ca e mai bine sa nu ne vedem deloc, sa incerce sa se intalneasca cu baiatul respectiv sa vada ce simte pentru.el, etc.Atunci mi-a zis ca nu vrea sa ma piarda, chiar ma suna mai des ca inainte si chiar mi-a zis ca vrea sa faca si dragoste cu mine.Bine,cand a fost sa se intample asta, am inteles ca nu poate, ca nu doreste si m-am oprit.Am dormit imbratisati in schimb.Tin sa zic ca atunci cand am luat pauza,ea a mentionat ca nu din cauza celui cu care a vb s-a intamplat asta,ci din cauza ca noi ne-am facut niste planuri de viitor si eu, fiind la inceput de cariera, nu am reusit sa ma indeplinesc asa cum am vorbit.Sa ne intretinem din banii mei si sa pastram salariul ei pentru a ne face un viitor.A fost necesar sa umblam si la banii ei. Vreau sa stiu si eu pareri...ce credeti ca simte ea pentru mine?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Viața de cuplu nu este ușoară!
Trebuie să stai deschis cu ea de vorbă, este viitorul vostru în joc!
Pa, pa.

| silvia94 a răspuns:

Asta este.Este nehotarata.Nu o presa, lasa timpul sa decida pentru voi.E cel mai bine. Aproape orice cuplu, trece prin chestiuni de genul.Trebuie doar sa ai rabdare si totodata intelegator cu ea.Respecta-i deciziile. Sper ca te-am ajutat macar un pic.Succes.

| gabisma explică (pentru silvia94):

Da...oricum consider ca ii respect toate deciziile, chiar mai mult de atat.Eu m-am mutat intr-un nou oras si mi-am deschis un magazin.Asta cere timp si bani ca sa se dezvolte.Nu merge peste noapte.Si sincer, ma asteptam sa ma inteleaga mai mult timp, nu dupa 3 luni deja sa nu mai spere si sa zica, ca nu mai merge nimic asa cum a planuit ea...

| silvia94 a răspuns (pentru gabisma):

Te sfatuiesc sa o lasi in pace.Nu o mai cauta, vezi-ti viata ta.si vezi daca te cauta. Poate ca este timpul sa iti cauti pe altcineva.Caile domnului sunt nestiute.si pana nu experimentezi nu ai de unde stii ce sa faci cu viata ta.

| Mari_Marilena_1985 a răspuns:

Sunteti de mult impreuna? e cam ciudat ca e nehorarata! ori te vrea, ori nu te vrea? vorbeste cu altii, dr nu te vrea sa te piarda.eu sincer daca nu ar spune ce ar vrea s pune punct si as cautaa pe altcineva! succes

| Mary_Nicky_1984 a răspuns:

Eu zic ca este inca nehotarata si nu stiu incotro sa o ia! mai las`o o perioada iar daca este in continuare tot asa eu zic sa mergi mai departe si sa iti urmezi destinul tau! bafta