| puimic a întrebat:

Buna ziua am o problema ieri am facut dragoste cu iubitu meu mie mi-a trecut ciclu cu 4 zile in in urma. in timp ce am facut dragoste prezervativul s-a spart nu stiu daca este ala cu probleme pentru ca am mai folosit unul care a alunecat eu am luat pastila de a doua zi dupa 2 ore dar tot imi este frica sa nu fi ramas gravida. pot sa raman chiar daca am luat pastila de a doua zi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din moment ce ai luat pastila de a doua zi nu prea ai de ce sa iti faci griji.Fii insa mai atenta pe viitor si protejeaza-te.Si inca ceva:pastila de a doua zi se poate lua de cel putin 2 -3 ori pe an

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pastila de a doua zi nu este 100% sigura. Daca ai fost la ginecolog si ti-a prescris-o, riscul de sarcina este foarte mic. Daca ai luat-o dupa ureche, nu poti sti care este riscul.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai liniștită că nu rămâi însărcinată.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Erai in perioada nefertila, si avand in vedere ca ai luat si pilula de a 2-a zi nu cred ca vei ramane insarcinata. Apropo de ce ti-a zis Zuma, pilula de a doua zi se ia maxim o data pe an.

| psihox a răspuns:

Consulta un medic generalist.

| versavia a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina peste sapte zile, s-ar putea sa-ti iasa pozitiv, pilula de a doua zi provoaca avortul spontan.

| Cristina_5086 a răspuns:

Daca ai luat pastila de a 2 a zi nu prea ai cum... dar daca vezi ca iti intarzie ciclul ar fi bine sa faci o vizita la medic...

| danutzaxcs a răspuns:

Dupa calendar, daca ai un ciclu regulat, la 4 zile de la terminarea ciclului nu ai cum sa ramai insarcinata (cam 8 zile inainte si 8 dupa). In legatura cu pilula de a doua zi, citeste pe net inainte s-o mai folosesti. Ai sa vezi cat este de riscant sa o folosesti, pentru ca poate produce dereglari hormonale foarte mari si, cand ti-o fi lumea mai draga si o sa ai o familie, sa nu poti avea copii. Mare atentie!

| Loveisin a răspuns:

Sincera sa fiu da...imi pare rau daca nu vrei sa ramai gravida...srrysadsadsad

Poate imi dai funda? plss

| puimic explică:

M-am protejat dar s-a spart sad

| puimic explică:

Adica daca imi ete pozitiv inseamna ca sunt gravida?

| puimic explică:

Buna seara am luat pastila de a doua zi martia trecuta si astazi mi-a venit ciclu sunt gravida sau este ceva normal din cauza pastilei?