| michael2525 a întrebat:

Daca incepi sa iesi cu o fata de cateva ori, o saptamana, o luna, e ok sa ii spui ca iti doresti o relatie sau ca iti doresti o relatie serioasa nu doar ceva pasager sau mai mult a-i speria-o cu asta?
Ma refer daca esti genul de persoana care ti-ai dori sa cunosti pe cineva pentru o relatie pe termen lung, nu doar o aventura. E ok sa precizezi asta sau doar sa analizezi persoana si sa observi daca si ea ar vrea ceva serios nu doar o joaca?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O anunti din start intentiile tale si daca e indecisa las-o nu sta dupa ea. Mai sant si altii care asteapta la coada nu esti singur. Sau poate nu tine cont de altii dar daca nu-i convine deschude usa la ceilalti. Fetele si femeile sant cautate constant de barbati. Daca crezi ca faci fata sa incerci pana gasesti continua incercarea daca nu ramai singur fara relatii doar asa ocazional sex.

| Adry05 a răspuns:

Mi se pare de prost gust să spui vreau o relație sau o avetură, pur și simplu lași lucrurile să vină de la sine. O să-și dea seama că e vorba de o relație când vă sărutați și după continui s-o chemi la întâlniri

| Violleta2022 a răspuns:

Fii sincer cu ea si spune-i ce vrei de la ea (relatie lunga, serioasa sau scurta ori aventuri) si vezi reactia ei.
Pornind de la tipul relatiei ales, puteti sa va dati acceptul sa va cunoasteti mai bine si sa legati o prietenie sincera si durabila.

| FreddieM a răspuns:

Draga Michael, relatiile de orice tip, nu se cer, pur si simplu se intampla. Daca treaba e precara, doar nu te vei angaja sa ramai intr-o relatie toxica, nu?
Deci nu poti programa asa.
In plus, cine-ti poate garanta durabilitatea unei relatii?
Pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi e cam ușor să-ți dai seama ce caută din primele saptamani. Doar daca trăiești în basme, nu se vede.
Depinde cum o spui, nu ce spui, daca o spui într-un mod în care pare că ești cam disperat și vrei neapărat să o ai sau iți e frică să nu o îndepărtezi, oho sa vezi ce se sperie. Dar dacă îi dai de înțeles că nu ai chef de joacă și cauți doar tipe serioase, și nu ești dispus să accept ceva mai prejos decât asta, atunci nu o vei speria se va conforma ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici depinde putin si de felul fetei de a fi. Dupa parerea mea, cred ca ar fi bine ca, pentru un moment, sa incerci mai mult sa cunosti fata respectiva. Sa vezi cum este ea, cam ce si-ar dori. Si, pana la urma, sa vezi daca sunteti compatibili si chiar ai putea avea o relatie pe termen lung cu ea sau nu.
Binenteles, iti poti face o idee despre cum stau lucrurile si intr-o perioada mai scurta de timp. Dar, eu as opta mai mult pentru a nu grabi lucrurile si a mai lasa putin timp pentru o cunoastere mai buna a fetei si pentru a vedea chiar ce simti tu pana la urma.
Daca crezi ca fata aceea ar vrea si ea ceva serios si te vezi pe tine fiind intr-o relatie cu ea, atunci ii poti spune ca tu iti doresti o relatie serioasa.

Răspuns utilizator avertizat