| derEinzelgängerWolf a întrebat:

Buna ziua!
Care ar fi un mod diplomat cu care am putea sa ii tratam pe cei care suna doar atunci cand au nevoie de ceva?

6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sa nu-i mai plictiseti cu telefoane, doar ca sa-ti consumi minutele din extraoptiune!winking laughing

| Crackman a răspuns:

Eu am inceput sa ajut pe cei ce stiu ca o sa ma ajute sau m-au ajutat deja.

| BogdanBz a răspuns:

Crede-ma ca iti spun din proprie experienta. nu ai nimic de castigat, daca stai sa ajuti asa zisi "prieteni" care te cauta doar cand au nevoie de tine. cel mai bine pune-i la incercare. refuza-i de cateva ori si apoi le vezi adevarata fata. daca iti sunt prieteni adevarati te vor intelege si nu te vor mai stresa, dar daca sunt pe interes, te vor ignora sau vor incepe sa te ia peste picior ca nu ii ajuti.

| Vassii a răspuns:

Cu indiferența, este cel mai bine.

| derEinzelgängerWolf explică (pentru Vassii):

Din pacate da. Desi este o bucurie mare atunci cand poti sa ajuti pe cineva, nici nu este normal ca ceilalti sa se traga pe 'fese' oricand au ceva de facut, iar mai apoi sa se comporte de parca nimic nu s-ar fi intamplat! O zi buna big grin!

| Vassii a răspuns (pentru derEinzelgängerWolf):

Acei oameni nu sunt prieteni, n-ar trebui să fie nici măcar tovarășii, înțelegi? Ție îți place ca cineva sa tragă de tine când are nevoie dar când n-are să nu te bage in seamă?