| ĦαvɘƑȕη a întrebat:

Cum as putea refuza o iesire undeva, mai diplomat?

Răspuns Câştigător
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Îi spui persoanei respective că ai o problemă în familie, că ai o întâlnire în altă parte, că trebuie să pleci undeva, că te simţi rău, că ai o programare la dentist sau doctor sau că trebuie să îţi vizitezi o rudă bolnavă sau nişte prieteni de familie.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi invoca o scuză pertinentă (şi verosimilă) pentru a justifica faptul că nu poţi ieşi cu persoana respectivă.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru anonim_4396):

Drăguţ, dar ea mai mult ca sigur vroia exemple concrete. Cred că şi-a dat şi ea seama că îi trebuie o scuză credibilă, asta dacă nu e amibă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MalleusMaleficarum):

Se pare că ai dreptate.