| Just4Joker075 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu o fata minunata care imi da semne ca m-ar place si eu o plac urmand ca maine sa facem pasul cel mare sa oficializam relatia din prieteni ajungem la iubit si iubita, vreau sa-i fac cadou un inel

Răspuns Câştigător
| pisoias a răspuns:

Nu-i da inelul acum.Ar putea interpreta ca vrei o relatie cu adevarat oficiala, ofera-i flori si un altfel de cadou.

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Un inel se poate da dupa ceva timp de relatie. Nu e o idee buna sa il daruiesti acum. Fa alt cadou, de exemplu ceva de plus sau fa ca ziua aceea sa fie speciala. Mergeti intr-un loc frumos si distrati-va.

| RAY a răspuns:

Nu cumpara multe cadouri ca o inveti prost, daca sta cu tine pentru cadourii e aiurea, comunicati impreuna, faceti ceva impreuna, fetelor nu le plac disperati, care vor sa le cumpere tine un timp apoi e plictieala, prea usor te lasi esti mascul alfa sau beta? daca esti in freindzone acolo vei ramane

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Nu stiu ce sa spun legat de inel. ce varsta aveti?

| Just4Joker075 explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Prietena mea are 17 ani si ei 20

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru Just4Joker075):

Nu pot sa dau un raspuns deoarece nu va cunosc personal ca sa stiu ce va place dar te sfatuiesc sa renunti la ideea cu inelul. Si daca tii neaparat, intreaba o prietena buna de-a ei daca cunoaste dimensiunile aproximative sau cereii un inel si te duci cu el la magazin. vei afla cu siguranta dimensiunile.

Sfatul meu este sa cumperi un buchet de trandafiri de 5-10. 7 rosii 3 albi si ceva semnificativ care sa arate ca tii la ea. un ursulet cu I LOVE YOU sau o cutie cu bomboane si un bilet cu o poezie de dragoste. se va topi

| Just4Joker075 explică:

Stiu ca inelele se pot lua pe dimensiuni. Acum problema ar fi ca nu stiu pe ce dimensiune sa il i-au, mentionez ca pana acum nu mi-am vazut prietena purtand inele pe degete si daca dau comanda de un inel mie sa nu-i fie prea mic sa nu-i intre pe deget sau prea mare sa nu stea, cum pot afla dimensiunea potrivita?

| Pissitau18 a răspuns:

Eu cred ca-i prea devreme sa-i oferi un inel...mai bine altceva.un buchet de trandafiri sau ce flori ii plac ei..sau ceva de plus :-D parerea mea :-)