| AndreiPn a întrebat:

Ma numesc Andrei, tatăl meu sa despărțit de mama mea acum 10 ani. eu am stat o mare parte de timp la bunică-mea pana când tata s a căsătorit cu o femeie. Acum au un copil si toți stam împreuna intr-o casa.Mama mea vitrega ma urăște. Ma pune sa stau in debara toată ziua îmi ia telefonul de 20 ori intr o luna.Ca sa nu mai pot vorbi cu mama si cu bunica mea. mama nu poate sa ma vadă decât o data pe lume pt ca cea vitrega e geloasa si ii umple capu lu tata cu tampenii aproape câ nu o sa mai pot sa îmi văd mama.Ii spune tatălui meu că o înjur si ca îmi învăț fratele sa o înjure si tata când ajunge acasă ii umple capu cu prostii si ma bate din cauza ei. Nu ma lasă sa ma duc la mama mea sa trăiesc liniștit. Zice ca la -8 ani pot sa fac ce vreau. Va rog frumos ajutați-mă. Ce pot sa fac? nu e vorba de poliție sau alte prostii. E si tatăl meu in joc... Dar e așa vrăjit de scorpia lui de soție ca a ajuns sa ma si bată...

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Cauta o cale de scapare maine si fugi la maicata cea naturala apoi de la ea nu mai pleci inapoi, iar daca te cauta taicatu stai langa maicata si ii zici ca nu te mai intorci alaturi de dracul care traieste langa el. Daca iti poti lua fratele mai bine + ca daca ai vatamari corporale poti sa depui plangere la politie iar maicata are de castigat ca sa va scape din mainiile mamei vitrege

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui ce varsta ai acum.
In orice caz ar fi bine sa vorbesti cu tatal tau si sa-i explici situatia.
De asemenea vorbeste cu mama ta biologica si poate o convingi sa solicite stabilirea domiciliului la ea, poate este si tatal tau de acord cu asta.

| Felys a răspuns:

Suna la protectia copilului dupa ce incasezi o bataie si arate-le semnele lasate

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Andrei,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!