| XByancaElenaX a întrebat:

Buna Ziua/Seara! Sora mea ma bate ce sa fac se crizeaza cand vine de la scoala si nu ii fac nimic nu stiu ce sa fac ma tot bate la maxim numai pe sora mea mai mica o IUBESTE:X are inima de PIATRA va rog ajutati-ma mi-as dori un frate sau o alta sora are 14 ani si eu 11 e dif de 3 ani ce e mare lucru mama este la munca 1 zi cu 1 zi si cand nu e acasa ma mai face p.ama sau ma bate sau altele eu mi-am propus sa o ignor cateodata ea este intotdeauna ingerul casei si mai ales eu zici ca sunt un d. vol Nu mai Suport eu o iubesc mi-as dori 1 sora sau 1 frate cu care sa ma distrez sa ma joc dar ea este cam mofturoasabig grincrying help me pls nu treceti peste intrebare...

Răspuns Câştigător
| Nikcoletta a răspuns:

Cum adica te bate? fi si tu mai tupeista ca doar nu te-a facut ea sa aiba dreptul sa te bata! Sau fa-te si tu mai rea,macar sa aiba motive sa dea in tine nu sa dea degeaba. Fa-te enervanta, fa lucruri rele si spune-i mamei tale ca a facut ea!
Dar daca ti la ea atunci poti sa faci ceva sa va intelegeti bine,jucati-va ceva in timpul liber: jucati carti,remi,sau iesit afara sa va plimbati. Pregateste-i surprize cand vine de la scoala,ia o felicitare sau un carton decoreaza-l cu sclipici,inimioare, lipeste poze cu ea scrie : numele ei acolo si scrie ca este cea mai buna sora din lume, si cea mai buna prietena in acelasi timp! Doar asa poate evitati certurile si o sa va intelegi mult mai bine!

5 răspunsuri:
| BuBuRuZaForEver a răspuns:

Stii asa se intampla la toti! Si eu cu fratemiu ca e mai mare cu 2 ani jumate cand eram mai mici ne bateam intruna,pe fiecare zi! Si odata ma enervasem asa rau si i-am sarit si eu in gat, i-am dat in familie si a cazut jos a lesinatbig grin stiu am gresit! Tu incearca sa vorbesti frumos cu ea sa te lase in pace ca daca nu iti arati si cealata fata! Si ea te iubeste sunt sigura, dar te-ai intrebat vreodata daca ea e cea mai mare si mama voastra lucreaza si i-a dat ei responsabilitate poate si ea se simte stresata inca e copil ce crezi ca ea nu vrea sa iese afara cu prieteni sau altceava dar ea sta cu voi si face pe dadaca.sorry ca zic asta dar e si ea stresata si de asta face asa! Tu incearca sa-i arati ca o iubesti si ajut-o sa se schimbe! Vorbeste si cu mama ta si explica-i ce se intampla in lipsa ei si vei vedea ca se vor schimba toate! Succes

| Nolkyz a răspuns:

Okay, imi doresc un frate mai mic laughing. in fine, acum fara gluma, incearca sa vorbesti cu mama ta.

| Tofeni a răspuns:

Iti zic eu...ia o tigaie si dai una sa nu mai stie ce sa face laughing) si zio si la maicata apoi.si daca te bate mergi pe la prieteni ei si zii cai place de ala si de ala si eu am frate mai mic si eu il bat da elnu renunta nici dei rup mana...asa ca asta e(funda plz)

| XByancaElenaX explică:

rolling on the floor mi-a placut ce ai spus TOFENIrolling on the floorcu tigaia mai ales o sa incerc

| oana76 a răspuns:

Incearca sa ii explici cum trebuie sa se poarte cu tine si nu cum ii vine ei ma intelegi si spune-i si sorei tale mai mici sa no mai lasa sa vb asa, sau poti sa o tratezi cu tacere si bateo si tu daca poti big grin
dar sa nu-i tragi cu tigaia asta e periculos rolling on the floor