| AlinaFrumsuik a întrebat:

Buna Ziua/Seara! Sora mea ma bate ce sa fac se crizeaza cand vine de la scoala si nu ii fac nimic nu stiu ce sa fac ma tot bate la maxim numaiog ajutati-ma mi-as dori un frate sau o alta sora are 14 ani si eu 16 e dif de 3 ani ce e mare lucru mama este la munca 1 zi cu 1 zi si cand nu e acasa ma mai face p.ama sau ma bate sau altele eu mi-am propus sa o ignor cateodata ea este intotdeauna ingerul casei si mai ales eu zici ca sunt un d. vol Nu mai Suport eu o iubesc mi-as dori 1 sora sau 1 frate cu care sa ma distrez sa ma joc dar ea este cam mofturoasa help me pls nu treceti peste intrebare...

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

E ciudat ca tu esti cea mare, SI totusi ea te bate. Ar trebui ca parintii tai sa afle despre asta. Daca tu nu o poti potoli, poate vor gasi ei o modalitate.

| AnaRadu a răspuns:

Pai zii pe fata. Ar fi bine sa ii zici sa nu se mai " crizeze " asa si sa scape repede de nervi inainte sa intre in casa. Pur si simplu sa stea in fata usii sau in oglinda din baie si sa tipe ca sa scape de ei. Nu are pe cine sa " si verse " si te-a gasit pe tine. Ignor`o si nu ii mai da atentie. Cel putin daca ea tot continua sa faca asta nu mai vorbi deloc cu ea. O sa vezi ce rezultate o sa ai. Daca tot insista incearca sa iti " verzi " si tu nervii pe ea de cate ori ai ocazia si explicandu`i ce fel te simti! Sper ca te-am ajutat! happy

| Samurah a răspuns:

Tu ai 16, corect? Ea 14, corect?
Impuneti autoritatea, maturizeaza-te, fi credibila cand le spui parintilor ceva, nu rade ca poate o ia in gluma sau zic ca minti. Discuta cu un psiholog.

| Neinteresant222 a răspuns:

Sper ca glumesti! happy
Daca nu, zi unde o gasesc! laughing

| MonsterbabyPika a răspuns:

Pai discutati si spune-i ca daca are "crize" nu trebuie sa se descarce pe tine si incearca sa vorbesti cu ea despre motivul "crizelor" pentru a putea sa o ajuti!