| iccecrim a întrebat:

Bună ziua. Sunt într-o relație de un an și 3 luni. Dar mi se pare o relație toxică. De ce? Pentru că el arată mult mai bine decât mine, adică eu mă consider urâtă, dar el e foarte frumos. Mereu când ne plimbăm prin oraș, el se uită la alte fete. Apoi eu când văd o fată destul de drăguță, mă gândesc în sine că ea se potrivește cu prietenul meu mai mult decât mine, sunt foarte geloasă și mereu când sunt cu el mă simt de parcă aș fi un nimeni. Alături de el, încrederea mea scade la 0 și nu-nțeleg de ce e așa. Pur și simplu vreau să nu mai fiu așa. Ne este vesel împeună, dar eu nu mă simt EU când sunt cu el, uneori nu mă simt în apele mele, alteori pur și simplu mă gândesc că nu-s destul de frumoasă pentru el.
Vreau să mă despart de el.
Ce-aș putea face?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa termini treaba cu el

| gelu1970 a răspuns:

Ti-a dat el de inteles ca vrea sa termine relatia cu tine?
eu cred ca trebuie sa iti schimbi modul de a te vedea, sa ai mai multa incredere in tine si sa intelegi ca frumusetea interioara conteaza mult pentru un baiat. e adevarat ca majoritatea au materia cenusie in pantaloni, insa exista si masculi ce nu indeplinesc aceasta regula.

| R0R0 a răspuns:

Bai,el te iubeste pentru ce esti si pentru cine esti si pentru cum arati.
De ce te-ai desparti de el? Ca sa suferi aiurea?
Nu te mai compara cu altele. Poate ele au doar aspect, nu si minte.
Fii optimista.

| Lawliet14 a răspuns:

Oricum el nu-ti sporeste increderea in tine, asta e clar. Dar tu te-ai considerat inferioara lui de mult timp. Oare chiar asa e? Se uita el dupa altele? Sper sa nu faca totul bine iar tu sa ai dezvoltata o adevarata manie. Nimic sa nu fie bine nici cand merge bine. Sau mai poate fi o chestie, sa fie exact cum zici tu si de fapt sa simti lucruri ce nu se potrivesc. Cred ca pentru sufletul tau e mai bine sa te desparti de el, DAR daca dupa l-ai vrea inapoi? Mare atentie...

| Eastwood a răspuns:

Acum daca se uita la alte fete nu e o problema, cu uitatul ramane, cu tine este impreuna, nu-ti mai face atatea griji. Daca simti ca te iubeste si tu la randul tau il iubesti, nu are rost sa te desparti de el. Si nu are rost sa te consideri urata, conteaza ce e in interiorul tau, degeaba frumoasa si proasta, intelegi?
Si ai mai multa incredere in tine, fii mai sigura pe tine!
Numai bine!

| iAMVi a răspuns:

Are dreptate Gabriel laughing
Countinua asa, daca el vrea sa continue relatia nu vad care-i problema, poate te place, sau... poate a intrat in relatie pentru a primi niste "foloase" cine stie big grin

| GabrielGabii a răspuns:

Sex