| cappucinno a întrebat:

Buna ziua TPU! Am 16 ani si sunt cu prietena mea de 1 luna si jumatate. Ea inca nu mi-a facut cunostinta cu parintii ei pe motiv ca ai ei sunt mai niste oameni mai dificili si ii este frica de reactia lor. Eu i-am spus sa vina la mine sa imi cunoasca ea mie parintii, dar nu a vrut nici asa. Acum nu stiu ce sa cred. Am vorbit cu ea si mi-a spus ca nu stie cum sa le zica acest lucru. Astazi eram in trecere prin cartierul ei, am sunat-o sa vad ce face si sa ii fac o vizita. speram eu, dar ea mi-a spus la telefon ca este cu mama ei acasa si ca nu pot veni. Ea tine ascuns parintilor relatia noastra si nici nu vrea sa imi cunoasca parintii. Acum voi ce ziceti? aaa si inca ceva : suntem colegi de clasa. Inafara scolii nu ne vedem deloc, doar la scoala si acolo toata ziua sta aproape de mine si ma imbratiseaza mereu. Nu zic ca asta nu ar fi bine, dar am impresia ca daca o ducem tot asa, relatia nu o sa mai dureze mult si o sa ne para rau. Eu i-am oferit ei un trandafir rosu o data cand am fost la film in oras si cand a ajuns acasa au vazut parintii ei dar ea nu le-a spus nimic de relatia noastra, doar ca este primit de la mine, atata tot.Eu vreau sa stie odata si ai ei ca suntem impreuna, sa ii cunosc parintii si sa nu se mai ascunda cu faptul ca suntem impreuna si ca avem o relatie. I-am mai spus lucrurile acestea, dar ea tot nu le-a spus parintilor ei nimic. mie in schimb imi spune ca nu stiu eu cum sunt ai ei, ca ii pun multe intrebari si ca o trag de limba de fiecare data si cu cine vb ea pe mess, de ce, cum, unde si asa mai departe. Vreau putin sa ma ajutati in privinta a tot ce am scris aici. Va multumesc!

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

laughing Aveţi doar câteva săptămâni (6) nu e ca şi cum aţi avea un an împreună şi încă staţi ascunşi.
E timp, nu e stres!
Pe de altă parte, bizar mi se pare faptul că nu vrea ea să vină pe la tine.
În fine, nu e nimic de spus întrucât sunteţi abia la început.

| bby a răspuns:

Parintii ei sunt mai dificili happy
S-ar putea sa nu fie de acor parintii ei cu relatia voastra si sa ii interzica sa mai fiti impreuna :p
Intreab-o pe ea daca sunt de acord parintii ei ca ea sa aiba o relatie :p
Daca parintii sunt de acor se rezolva totul love struck

| Rose9 a răspuns:

Din propria experienta iti spun ca parintii pot fi foarte exigenti. Mama chiar s-a bucurat cand i-am spus de prietenul meu. Dar tatalui meu imi e "frica" sa ii spun deoarece mereu spune"Intai invata pentru scoala si cand vei ajunge la facultate sa iti faci prieten."

Mai exista si posibilitatea ca fata sa le fi spus parintilor dar acestia sa nu fi fost de acord si acum ei poate stiu ca nu mai sunteti impreuna.

Incearca sa vorbesti cu o prietena buna de-a ei si sa afli de ce nu vrea sa te prezinta parintilor.winking

Sper ca te-am ajutat.>big grin

| scorpio31 a răspuns:

Sincer are dreptate... uni parinti (de fete in special) sunt foarte dificili, ei crd ca trebuie sa stie totul despre printesele lor si ca ele nu ar trebui sa le ascunda nimic. Daca ea nu vrea sa le spuna parintilor ei are ea un motiv.Fie ca ii e frica ca ei sa nu te accepte, fie ca ea nu vrea ca ei sa o streseze mereu cu intrebari de genu(''ce-ti mai face prietenu'' sau sa inceapa cu interogoriu)sper ca vei intelege:d si sper ca pan'la urma te va intelege si ea:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate cine stie uni pariti mai ales ceii care au fete nu sunt de acord sa stie ca fata lor are gagic si poate ei cred ca e prea mica pentru asa ceva asa ca ii interzic si poate de acea tine ascuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uau... nu cred ca mai exista baieti ca tine.adica majoritatea se tem sa "oficializeze" relatia in fata parintilor, dar se pare ca cazul tau e total opus. dupa parerea mea cred ca prietena ta se teme sa duca relatia voastra la un alt nivel. cred ca ar trebui sa ii mai dai putin timp de gandire. oricum sper sa o convingihee hee

| scumpikxa a răspuns:

DUDE! Back off! Daca atunci cand le spune ei ii interzic sa te mai vada. Va fi mai rau asa! Ce? Vrei sa o ceri in casatorie sau ceva? Ca numa asta ar fi un motiv suficient de bun ca sa fiti obligati sa spuneti... Si daca da...Mai aveti cam 2 ani de asteptat. Nu vad care e problema. Linisteste-te. Ea ii cunoaste mai bine si va stii cand sa le spuna.

| ella_7332 a răspuns:

la 16 ani sa iti faca cunostinta cu parintii? laughing nu mi-se pare normal

| anonima15 a răspuns:

Eu am 15 ani...sincer si sunt cu un baiat de 2 ani si ii cunosc parintii. am iesit cu ei la un gratar etc. dar el nu`mi cunoaste parintii si sincer nu as vrea deoarece in general parintii de fete nu sunt de acord la 15, 16 ani cu o relatie, nu o lua personal incearca sa o intelegi, ca in privinta parintilor nu`i usor sa fii fata, si poate ii e rusine de parintii tai de aceea nu vrea sa-i cunoasca. eu zic sa nu o acuzi inainte sa stii despre ce e vorba cu adevarat:*

| iulia2 a răspuns:

Poate parintii ei o sa intelega chiar daca sunt mai dificili, roaga si spuneai asta. sper sa o convingi.