| liluxyx1 a întrebat:

Ultimul contact sexual l-am avut pe 20 octombrie, neprotejat.Mentruatia mi-a venit pe 24 octombrie.Totul a decurs normal, de atunci n-am mai intretinut relatii sexuale, insa luna asta(noiembrie), conform calendarului mentrual, ciclul trebuia sa-mi vina pe 21, dar vad ca intirzie. Este sansa sa fiu insarcinata,chiar daca mi-a venit ciclul dupa ultimul contact sexual odata? Daca nu, care poate fi motivul?

Va rog mult, ajutati-ma. Funda, neaparat.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Da, exista posibilitatea sa fi avut menstruatia peste sarcina. Mai asteapta cateva zile, daca trece o saptamana si tot nu ti-a venit menstruatia cumpara-ti un test de sarcina si repeta-l macar o data.
Daca iti vine, probabil a fost vorba doar de o dereglare hormonala.

| liluxyx1 explică (pentru OoBunnyoO):

Oh,n-am cum sa-mi iau un test de sarcina.Am abia 15 ani, si la farmacie lucreaza prietena mamei. Daca afla, ma omoara.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru liluxyx1):

Poate poti ruga o prietena foarte buna sa ia unul sau doua pentru tine.