| Întotdeuna2 a întrebat:

Bună ziua:

Vă rog mult să mă ajutați cu ceva sfaturi pentru un tanar din Iasi ii cauta pe cei care l-au abandonat. Viata lui a fost un cosmar. Acum vrea doar sa-si priveasca in ochi parintii.
Are 25 de ani si a trait numai in orfelinate • Vrea sa inceapa o noua viata • Nu poate fara un raspuns clar • Vrea sa stie de ce a fost abandonat de parinti • L-au abandonat intr-un spital din Iasi, suferind de o boala destul de grava • Investigatiile nu au condus la niciun rezultat, singurele indiici fiind ca parintii sunt din localitatea Roman, judetul Neamt • "Am intrebat peste tot. De ce m-au lasat?", a spus tanarul.

Dau fundă celui mai bun sfat.

MULȚUMESC MULT.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu are rost să caute pe aceia care l-au abandonat. Tânărul acesta are nevoie de o familie. Sunt multi copii in toata lumea abandonati la naștere; doar putini din ei au sansa sa fie adoptati. Si dintre aceștia doar cei sanatosi.
Cu banii investiti in catedrala mântuirii neamului se putea construi o clădire tot asa de mare pentru cei orfani, iar doritorii puteau directiona către aceasta cei 2% din impozit.
Românii sunt prea săraci ca o singură familie să poată adopta un copil si mai ales cu probleme de sănătate. De aceea este nevoie de forțe unite.
Tânărul acesta are nevoie să stie că chiar daca părinții lui l-au abandonat, Dumnezeu nu a făcut-o. El este Tatăl orfanilor. Orfani sau nu, toti oamenii au nevoie de dragostea Lui.

| Întotdeuna2 explică (pentru anonimg):

Da, bine punctat, bravo (anonimg).

| oprescudorin11 a răspuns:

Te duci la EVIDENTA Populatie, pe Romania. Acolo se g
Daca vor, nimai. Daca nu? inseamna ca nu trebuie sa stii! aseste si laptele care l-ai supt!

Răspuns utilizator avertizat