| Ursuletu19 a întrebat:

Bunaaa

Acum cativa ani mi-am visat bunicul in noaptea in care el implinea 1 sau 2 ani de la moarte. In vis eram la sfarsit de clasa a3a tunsa baieteste ca inainte big grin ( acum am parul lung ) eram imbracata intr-o rochie rosie cu bulinute albe ( inca o mai am ) si ieseam din cancelarie, cand am iesi mi-am vazut bunicul rezemat de peretele holului imbracat intr-o camasa alba care era deschisa si i se vedea pieptul si niste pantaloni maro, cand l-am vazut am trantit ghiozdanul si am strigat TATAIEEEE! eram atat de fericita. El m-a luat in brate si a oftat off offf! ( adica eram grea si nu ma putea ridica prea bine ). Am stat in bratele lui ceva timp deoarece stiam ca trebuie sa plece cu masina lui alba care ducea croitoresele si voia sa ma ia cu el, dar am refuzat ...peste 4 zile va face 4 ani de la moarte.Imi puteti explica visul? Va rog am cautat pe toate site-urile si nu am gasit

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

E doar un vis, visezi ceea ce iti imaginezi tu (subconstientul tau) in momentul in care dormi.

| MinionDodo a răspuns:

Exista o posibilitate ca bunicul tau sa fii venit sa te viziteze. Se spune ca atunci cand dormi sufletul se detaseaza de corp si poate ai fost suficient de aproape de el cat sa reuseasca sa comunice cu tine. Mie asta imi place sa cred cand imi visez bunica. Dar daca nu crezi in chestii spirituale etc posibil sa fii fost afectat ca se fac 2-3 ani si sa te fii gandit prea mult la el, motiv pentru care l-ai si visat

| Ursuletu19 explică (pentru MinionDodo):

Da, la asta ma gandeam si eu. Multumesc pentru raspuns