| Ursuletu19 a întrebat:

Bunaaa
Acum cativa ani mi-am visat bunicul in noaptea in care el implinea 1 sau 2 ani de la moarte. In vis eram la sfarsit de clasa a3a tunsa baieteste ca inainte big grin ( acum am parul lung ) eram imbracata intr-o rochie rosie cu bulinute albe ( inca o mai am ) si ieseam din cancelarie, cand am iesi mi-am vazut bunicul rezemat de peretele holului imbracat intr-o camasa alba care era deschisa si i se vedea pieptul si niste pantaloni maro, cand l-am vazut am trantit ghiozdanul si am strigat TATAIEEEE! eram atat de fericita. El m-a luat in brate si a oftat off offf! ( adica eram grea si nu ma putea ridica prea bine ). Am stat in bratele lui ceva timp deoarece stiam ca trebuie sa plece cu masina lui alba care ducea croitoresele si voia sa ma ia cu el, dar am refuzat ...peste 4 zile va face 4 ani de la moarte.Imi puteti explica visul? Va rog am cautat pe toate site-urile si nu am gasit

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Orice vis este doar o plasmuire a imaginatiei tale/o sceneta creata din informatii pe care le-ai transmis candva creierului.Atunci,la moartea acestuia ti-a ramas intiparita imaginea bunicului intrucat pentru tine aceasta moarte a fost oarecum ceva socant.
L-ai visat intrucat in acea noapte cel mai probabil te-ai gandit la faptul ca "se implineste 1 an de la moartea sa".
Te-ai gandit la el si de aceea ai visat,atata tot, visele nu iti pot influenta viata, sunt doar imagini redate de creierul tau atunci cand dormi.
Mai demult, cine stie poate ca odata cand ai venit de la scoala(gradinita) l-ai vazut imbracat asa si l-ai luat in brate pentru ca na, asa fac copiii cu bunicii...Aceasta secventa, chiar daca nu ti-o amintesti poate ca a ramas in memoria ta si de aceea ai visat-o.
Asa cum a zis si Enyx, ai fost influentata cel mai probabil de atmosfera implinirii unui an de la moartea acestuia, atata tot, de aceea l-ai visat.
Si eu mi-am visat bunicul de mai multe ori dupa moartea acestuia (in urma cu 2 ani), asta intrucat dupa moartea cuiva drag esti afectat si te gandesti mult la el.
Este normal, nu e nimic grav.

| Ursuletu19 explică (pentru RainmakerX):

Da stiu, nu este mici grav, care sa ma sperie. Doar ca am vrut sa aflu explicatile sau parerile oamenilor. Multumesc, pentru opinia ta!

| RainmakerX a răspuns (pentru Ursuletu19):

Okay,cu placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Motivul pentru care l-ai visat după un anumit timp este faptul că te-a afectat moartea bunicului tău.
Toate detaliile (îmbrăcămintea, locația, comportamentul) sunt reproduceri din perioada în care trăia sau doar un momente din viața ta.

| Ursuletu19 explică (pentru anonim_4396):

Da, e adevarat m-a afectat moartea lui foarte mult si e aderat ce ai spus " sunt reproduceri din perioada în care trăia sau doar un momente din viața ta ". Ma duceam cu el sa iau croitoresele de unde lucrau si eram imbracata mereu in rochia aceia cu buline albe