| xuser a întrebat:

Bunica mea din partea mamei se chema Polianos Wilma. Eu nu am cunoscut-o personal niciodata Stiti cumva ce origini avea dupa numele de familie Polianos

5 răspunsuri:
| Sonny a răspuns:

100% e un nume de origine latina, ca si origine e grecesc, dar cum traim intr-o lume care e din ce in ce mai libera ( granite ) poate fii din orice tara.

| Aditzu1988 a răspuns:

Fonic tind sa cred ca este grecesc.

| Nymphetamine a răspuns:

De ce nu o intrebi pe maicata?

| MissIndependent a răspuns:

Buna! Unchiul meu este din Grecia si l-am intrebat pe el si a zis ca ii de origine greceasca big grin

| Andy7 a răspuns:

Imi suna grecesc Polianos...