| cosmin986522 a întrebat:

Bunicamea o minte pe mama ca am zis eu nu stiu ce si ma face sa ma cert cu mama. Ea cand zice ceva trebuie mereu sa o ascult indiferent daca vreau sa nu ca altfel incepe sa tipe, sa jigneasca iar eu m-am saturat sa fac numai ce vrea ea. Daca un prieten imi zice sa ies cu el undeva si eu poate nu ma simt bine atunci el zice ca din cauza ei ca nu ma lasa si nu e singuru sad. Vreau sa ma ajutati ca numai rezistcrying. Am aproape 18 ani si sunt satul de tot crying

3 răspunsuri:
| furios4you a răspuns:

Varsta de 18 ani sau sa fi major nu iti confera cine stie ce drepturi majore insa poti sa te limitezi doar la ascultatul parintilor (daca vrei). Daca nu vrei sa asculti de bunica ta nu te poate obliga. Sunt organe abilitate care te pot ajuta in caz de abuz atat intelectual cat si fizic. Si aici ma refer si la minori. Trebuie sa porti o discutie serioasa cu parintii tai si sa le explici ce te doare. bafta

| BusinessPromoterRo a răspuns:

Salut Lennon17. Pentru urmatorii 3 ani mai ai nevoie de rabdare. In cazul in care nu castigi la loto ca sa iti poti cumpara casa ta departe de "oamenii ce te iubesc"...mai ai nevoie de rabdare.

| junkyx a răspuns:

Totusi la 18 ani nu stiu ce raspuns sa iti dau