| opierdevara a întrebat:

>Buunaaa<

am si eu o intrebare...

Imi place de candva de un baiat de la mine din oras.Ma stie din vedere si probabil ca imi stie numele de la facebook.pana acum nu mi-a zis decat odata buna dar cand eram cu o prietena de-a mea [my bff] cu care el statuse ceva timp in urma [au stat aprox 3 zile]. si am mai vb putin pe fb.acolo era o poza cu mine si cu bfff`u meu unde eu ii ziceam ei ca o iubesc.acolo el ne-a intrebare daca il iubim sh pe el sh noi am zis ca da si dupa bffu meu la intrebare daca sh el ne iubeste pe noi sh a zis ca da.

eu l`am mai vazut odata in oras dar nu mi-a zis nimic.nici buna [mentionez ca tot cu bffu meu eram.

Acum vine intrebare mea.Cum sa fac sa il abordez pe mess? Ce pot discuta cu el avand in vedere faptul ca nu am vb niciodata faca2face? cam ce subiecte putem aborda?

Dau fuuunda celui al carui sfat mi-a fost cel mai de folos:*

sh voturi celorlalti>

Răspuns Câştigător
| Valisha18 a răspuns:

Barbatilor le place sa se simta importanti asa ca cere-i ajutorul in legatura cu ceva, fie si cea mai simpla problema. Poti sa inventezi o problema cu calculatorul ( dar care sa aiba rezolvare, bineinteles) si poti sa incepi cam asa: ''Buna, uite, poate tu ma poti ajuta ca nimeni nu stie cum...''ceva de genul asta. Si ca multumire, sa-i spui ca poate daca va mai intalniti pe strada ii faci cinste cu o inghetata, ca te-a ajutat. Sper ca te-am ajutat! happy

5 răspunsuri:
| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a răspuns:

Orice subiect ai aborda incearca sa pari indiferenta.d ex pune la status,,plictiseala... yawn,, chestii gen. zii,, cmz?yawn,,,, cum o duci?yawn,,

| Melindutza a răspuns:

Pai il intrebi ce face,, cum mai merge scoala.si incerci sa afli cateva lucruri despre el : hobbyuri. ce muzica asculta.etc.

| Aanyaa a răspuns:

Fi tu insati, spune-i exact ce gandest, dar nu direct, baftastar

| Asdfghjklm a răspuns:

Incearca sa afli ce-i place dar in general fa multe glume dragute nu urate asta merge mereu si incearca sal intrebi ceva gen maine iesi sau vrei sa iesim la suc
bafta!

| allexboss0 a răspuns:

Pai simplu vorbeste de ceva ce ii place ca sa il poti imbuna si apoi date la lucruri intime si apropo am 14 ani si trebuie as te invat eu lol