| Aldutssss31 a întrebat:

Cam de cati bani ar avea nevoie un cuplu cu 2 copii si un bebeluș pe luna? Iubitul meu zice ca 5000-5500 de lei sunt suficienți dar 1500 e numai chiria+datorii, raman 4000 din care trebuie achitata mancarea,lapte,pampers,cele necesare in casa,chestii de igiena,haine, cheltuieli neprevazute.Voi cam cat cheltuiti pe luna de cand aveti copil?

5 răspunsuri:
| Lusiaa a răspuns:

Stai calma ca va ajunge! 4000 practic e destul in asa fel in cat sa va descurcatihappyFamilie de 4, cu 4000 de lei ne descurcam foarte bine trebuie doar sa gestionati corect banii!

| h379m3973423 a răspuns:

Bunica trăia cu 350 de lei pe lună 6 luni din an, doi copii micuți și fără bărbat. Cu 5000 cred că vă descurcațiwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai aproape 19 ani, ai deja 2 copii cu 2 barbati diferiti, nu ai casa, masa si nici servici, tu te apuci sa mai faci un copil cu un alt iubit?
Nu crezi ca era necesar sa-ti iei servici, sa faci ceva pentru copii care ii ai, deja in loc sa te apuci sa faci alti copii cu alt barbati?

"3 Ianuarie 2021
Cum as putea sa- mi conving părinții sa ma lase sa- mi iau copilul acasa? Am aproape 19 ani, am un copil de 7 luni jumate, după nastere m- am mutat cu tatal copilului, intre timp ne- am certat si? "

| NunuNini a răspuns:

"2 copii si un bebeluș" Bebelusul nu e copil? Si, ai deja trei copii? Din intrebarile tale ai un copil si inca unul pe drum.
5000-5500 sunt arhisuficienti. Doar daca nu faci cheltuieli nechibzuite. Daca nu arunci banii pe tot felul de prostii pentru ca "are si ala".

| tzionut a răspuns:

Eu cu nevasta si un copil traim cu 2500 pe luna. Daca eu pot, se poate si la tine cu 1500 in plus pentru inca 2 copii.