| Sory a întrebat:

Cam de la cati ani credeti ca trebuie sa am iubit?

27 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Pai, daca esti in clasa a treia, nu e cam devreme sa te gandesti la un iubit? Intreb-o pe mama si iti va spune ea exact care sunt prioritatile la varsta aceasta.

| DenissaDeea a răspuns:

Un prieten il poti avea la orce varsta, sa vorbiti, sa faceti schimb de idei etc... un iubit cu adevarat de la 17-18 ani.(parerea mea)

| nicky a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ai iubit. Vei avea, daca vrei, fara sa te oblige cineva, cand va fi momentul.

| leluc a răspuns:

Nu trebuie sa ai iubit decat daca vrei asta si daca te simti pregatita. Nu trebuie sa faci nimic doar de dragul de-a face, sau pentru ca altii o fac.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cand ai sa stii ce e iubirea, cred ca o sa fie ok!
Spor!

| mioara a răspuns:

Depinde cati ani ai

| Sara2 a răspuns:

Iubit de la 10 ani dar stabil de la 20

| nicolbutnaru a răspuns:

Depinde. Zic americanii. Dar cred ca ar trebui sa stii si celalalt cuvant folosit frecvent de americani: relax! In chestiunea asta nu cred ca incape cuvantul trebuie. La 13 ani, cu riscul de a parea demodata, chiar ar fi oportun sa te relaxezi si sa vezi daca mai ai de descompus ceva pe la mate, sa cauti pe net licee la care te-ai putea inscrie la anul, dupa clasa a opta. Depinde ce inseamna iubit in acceptiunea ta si a prietenei tale. Iubirea cunoaste fel si fel de forme, dar la 13 ani este prematur sa cataloghezi sentimentele pe care le ai fata de o persoana sau alta, drept iubire- parerea mea. Nu tin sa ti-o insusesti, n-am acest drept. Important este ca ai reusit totusi sa ceri cuiva parea despre asta, chiar si aici. In fine, poate sunt rautacioasa...Ca acum, la 13 ani, unele nu se mai joaca deloc cu papusile, nu mai scriu oracole si nici nu mai citesc pe ascuns Dama cu camelii. Cauta-ti un prieten in mama, tata, matusa....Comunica mai mult si nu uita ca singurii care te pot sfatui de bine sunt parintii, chiar daca unii par mai maturizati si mai ocupati decat sunt. Bafta.

| pufy a răspuns:

Iubirea nu te intreaba :"vrei acum sau vrei mai tarziu"? pur si simplu cand iubesti nu mai ti cont ce varsta ai.

| petrutza a răspuns:

Dc zici "trebuie". tu poti avea un preten la catzi ani vrei tu sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea, iubirea...nu au varsta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anii nu conteaza... dar e mai preferibil pe la 13 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 13

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo zic ca nu ar trebui de la varste fragede...cam de la 16-17 ba chiar 18 ani sa ai iubit altfel... Ei bine... E sfatul meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ale :iubirea vine dintr`o data.deci,, cel mai bine are fi sa ai un prieten cam de la 14 ani. dar sa nu intreti relatii intime cu el, nu e bine deloc sa incepi sa ai un iubit de p clasa a 3.sau a 4.pentru k atnci cand vei creste mare.vei vrea sa ai si relatii cu el.si e bine sa ai une iubit pentru ca atunci cand te vei casatori vei sti sa conduci o relatie binewinking d pa clasa a 7 sau a 8.sa ai iubit.parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu are varsta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la 14 15 ani e ok asa cred eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca pe la 14 15 ani e ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 20 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei ceva durabil cam pe la 13

| Sory explică:

Nu ma obliga nimeni intrebam doar asa. big grin

| Sory explică:

Intrebam doar si nu pentru mine.Am o prietena de 13 ani si iubeste un baiat, baiatul pe care il iubeste a intrebat-o pe prietena mea daca vrea sa fie iubita lui iar ea m-a intrebat pe mine de la cati cred eu ca trebuie sa aiba un iubitbig grin Sa nu crezi ca ma gandesc eu la iubit pentru ca sunt prea mica big grin

| pispis a răspuns:

Nu anii conteaza...si apropo de ce zici TREBUIE, ce te obliga cineva sau ceva sa ai un iubit?

| khrys_8407 a răspuns:

Pai nu te grabi.De obicei pe la 14 ani.

| miruk a răspuns:

Eu cred ca pe la 16 ani iubit. ca poti sa ai si la 11 ani sau 13 da aia nu e iubire

| diana_7518 a răspuns:

Iubirea nu are cont de varsta! parerea mea!