| adellyna a întrebat:

Voi la cati ani ati avut primul iubit? big grin si incepant de la cati ani credeti ca ar fi bine sa ai un prieten?big grin

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 17 ani am avut primul prieten si acum regret ca m-am grabit. Cred ca 18 ani e o varsta mai potrivita. As fi castigat un an de adolescenta fara griji, mai multa intelepciune si sunt convinsa ca relatia ar fi avut mai multe sanse de izbanda. Asa, a durat aproape 5 ani si a esuat, din pacate.

| Silvia a răspuns:

Hmmthinking primul iubit serios cred ca acumthinking, la aproape 14 ani.Cred ca de la 15-16 ani e normal sa iti faci primul prieten si tot atunci si primul sarut.happy

| Ramonaaaa a răspuns:

Cred ca e bine sa ai un prieten atunci cand simti nevoia.Nu exista o varsta anume.Fiecare iubire se traieste altfel la fiecare varsta.
Primul meu prieten l'am avut la 11 ani dar, bineinteles ca nu era o relatie serioasahappy

| madalicious a răspuns:

Primul iubit l-am avut anul trecut, la 15 ani. love struck Era un scump si jumatate laughing.
Cred ca varsta de la care ar fi normal sa ai un prieten difera de la persoana la persoana in functie e maturitate. Dar ca sa spun asa, cam pe la 15-16 ani.

| marrr a răspuns:

Eu am avut primul "iubit" la 11 ani, adica atunci m-am sarutat prima oara. Nu cred ca exista o varsta anume care sa fie potrivita, pentru ca stiu persoane care nici la 17 ani nu au capul pe umeristraight face, iar maturitatea vine abia dupa 20 de ani la unii.Eu una ma simt matura dupa modul in care gandesc, chiar daca uneori sunt copila:d[am aproape 13]

| Ana a răspuns:

Primul iubit l-am avut la 14 ani big grin, normal cred ca este ca dupa 17 ani sa iti faci primul iubit.

| ♥.Sagemix a răspuns:

La 13 ani am avut primul prieten. Nu cred ca a fost chiar o relatie, eram mici si naivi. Cel mai bine e sa ai un prieten de la 15 ani. Atunci ai o gandire diferita, mult mai matura.In primul rand constientizezi mai mult in ce consta o relatie si pretuiesti mai mult pe cel de langa tine. Desi nu este diferenta decat de doi ani, este o treapta care face diferenta, atat in gandire cat si in sentimente, care conteaza mult mai mult.

| SufletDeCopil a răspuns:

Pai nu stiu.hee hee eu sincer am avut de la 13 ani blushing

| ҡđų' a răspuns:

Hello!
pai cred ca varsta potrivita pentru inceput ar fi cea de 14 ani
depinde de fiecare

| Natassha a răspuns:

De la 18, 19, 20 de ani?
Cred ca de atunci ar fi foarte bine.

| Mihaela_2782 a răspuns:

Am 15 ani si nu am avut inca un iubit. Dupa parerea mea este bine sa ai un prieten atunci cand esti pregatita si destul de matura. Eu spre exemplu nu sunt pregatita sa renunt la unele lucruri pentru a ma intalni cu cineva sau ca sa il fac fericit.

| alexaalexandra a răspuns:

Inca n-am niciun prieten si nici n-am avut.
nu ma grabesc
mai ales ca la anul` avem si examen. mie imi trebuie prieten?laughing))
o sa am timp de prieten toata viata. mai intai sa iau examenullaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20?! pai nj...laughing de la 13 ani ar trebuie si eu cam asa am avut.chiar de mai mik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am 13 ani si primul iubit l-am avut la 12 ani

| PentruCaRoxanaBabenco a răspuns:

Eu la 12 ani dar nu m-am sarutat pana acum niciodata si am 13 ani aproape. Fa-ti prieten cand ai chef poti sa ramai si forever alone ca nu e nici o problema.

| ღд╚»Ϋηα ღ a răspuns:

Io am avut primul iubit la 13 aniblushing. acum depinde de tine. daca esti pregatita sau nu.:X

| Simona_1612 a răspuns:

Eu am avut de la 12. Si nu imi pare rau, daca nu incerci nu ai de unde sa stii cum e, este bine sa le inveti de micawinking