| daniella01 a întrebat:

Cand ajunge hotararea de divort la reclamata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In termen de 30 de zile de la pronuntare (zile lucratoare). Cand magistratii au intrat in vacanta (pe 15 iulie) termenul s-a intrerupt si numaratoarea zilelor va incepe de la 1 septembrie.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Conform legii hotararea de divort ajunge la reclamanta în maxim 30 de zile.

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

In maxim 30 de zile de la pronuntarea hotararii, aceasta se comunica partilor, dar nu in toate cazurile se intampla asa. Acum magistratii sunt in vacanta si e posibil ca hotararea ta sa fie redactata doar in septembrie.

| yadora a răspuns:

Depinde de termenul fixat de judecator.