| mateisitudor a întrebat:

Cand poti spune ca o persoana e singura? Si nu ma refer la a avea iubit/ iubita.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

O persoana ese singura atunci cand:
1. Daca esti bolnav nu are cine sa te intrebe cum te simti, cine sa-ti dea un pahar cu apa sau sa-ti aduca mancare.
2. Daca nu ai cui sa-i pui o intrebare, cu cine sa te consulti.
3. Daca vrei sa faci ceva necesita ajutor, nu o poti face singur.
4. Nu ai cui sa-i spui un of, vorbeste singura ca nu are cu cine.
5. Se simte parasita de toata lumea.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand nu are pe nimeni izolare totala nu prieteni nici scarbe nici dusmani nimic, de ex eu ma consider singur pentru ca nu am pe cineva cu care sa ies in timpul liber si depind de un vehicul articulat pentru a-mi forma viitorul, dar imi place situatia in care ma aflu si am acces la tot ce doresc cand am nevoie

| mateisitudor explică (pentru mgtow):

Dacă ar gândi toti asa, lumea s ar schimba in sfarsit in bine

| mgtow a răspuns (pentru mateisitudor):

Sant de parere ca omul din zilele actuale nu e bun de nimic, un procent de 5% dovedeste omenie si te sprijina la greu, in rest cúrve - idioti si alte clase de ciudatenii. Robotii vor inlocui fericirea multor oameni care nu mai au sperante in familie sau au suferit mult in trecut

| sierra1 a răspuns:

Definește " persoana e singura" - spune ce e, nu ce nu e!

| Sn4k3 a răspuns:

Cand e singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Singurătate e atunci când deschizi ușa casei tale și nu e nimeni căreia să-i spui "Bună seara!".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand este libera, independenta, cand locuieste singura si nu doreste pe nimeni in preajma. Cand nu se incurca cu 4982 de "prieteni", cand nu este legata la cap de neamul sotului/nevestei etc.
Cred ca singuratatea inseamna sa nu te legi la cap de alte persoane, sa stai doar tu cu tine, sa calatoresti singur... decat o companie proasta mai bine o singuratate fericita si lipsita de oameni toxici.