| Dizzydizz a întrebat:

Care credeti ca este cea mai importanta trasatura pentru a avea o relatie matura?

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sinceritatea. Si aici trebuie sa mentionez ca multi considera ca asta consta doar in sinceritatea fata de partener. Nu. E mai mult decat asta. Pe langa a fi sincer fata de partener trebuie sa fim sinceri si fata de noi.

| fabiola a răspuns:

Inteligenta in dragoste! Sa-ti pierzi capul cand iubesti, dar sa ramai cu picioarele pe pamant!

| NickiMinaj a răspuns:

Creier si flexibilitate mentala si nu numai laughing

| Anonim_4683 a răspuns:

Incredere & respect

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sa nu lasi inima sa viseze la fluturasi si floricele caci si dragostea e afectata de viata!

| ancutsa13 a răspuns:

O relatie matura se bazeaza pe 3 elemente indispensabile: dragoste, incredere si respect. Fara macar unul din ele relatia se va rupe foarte repede.

| roxy_2350 a răspuns:

Increderea reciproca, sinceritatea, comunicarea.

| anamaria91 a răspuns:

Comunicare!

| AllStarConverse a răspuns:

1.ambii parteneri sa aiba incredere ii ei
2.sa NU AIBA SECRETE
3. fata sau baiatul sa se fi bagat cu naiatul/fata fiindca il placea nu doar pentru ca SA AIBA PRIMUL EI PRIETEN
4.sa lase fiecare de la ei.adica.daca prietenul meu vrea sa iasa in club cu baietii si eu nu as putea sa vin sa il las sa se duca.nu sa-i spun ca daca nu merg eu nici el sa nu mearga
5.nuar trebui sa fie gelozie intr-o relatie.doar daca sunt suspiciunihappy
6.Sa fie sincerehappy