| anonim_4396 a întrebat:

Care e varsta adecvata de a te casatori? doar asa vreau sa stiu opiniile voastre...

32 răspunsuri:
| alina_4135 a răspuns:

Unii oameni oameni nu sunt niciodata pregatiti sa se casatoreasca, insa parerea mea este ca te poti casatorii la varsta la care nu mai depinzi de ajutor financiar din partea nimanui si te poti descurca singur in viata.Adica ca ai un job bine platit, sa iti poti platii singur datoriile si sa iti poti permite aproximativ tot ce iti doresti. O viata frumoasa iti doresc!

| liiciqa a răspuns:

Tot ma gindeam la aceasta, intr-o discutie, o profesoara mi-a spus ca dupa 25-27 de ani sanse sint putine de a te casatori.asa ca cum vi se propune trebuie de acceptat daca ai sentimente fata de persoana ceea, si clar ca nu la 15, 16 ani... dar incepind cu 20 sau poate chiar cu 19!