| anabels a întrebat:

Care este cea mai mare temere a voastra si cum o puteti justifica?

Răspuns Câştigător
| Asiryx a răspuns:

Fetele rolling on the floor... Dc? Pentru ca nu le inteleg si mereu sunt imprevizibile

18 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Frica de adancimea apei.Prea multa apa luata la bord in ultimii 5 anilaughing
Frica de papusi.Multumesc mult Dead Silencewaiting
Frica de lifturi.Mai exact de unul din Bucuresti
Frica de prostie.Ca-n Terminatorwinking

| shtephie a răspuns:

Nu-mi plac insectele!

| pengu a răspuns:

Pai, mie imi e frica de soparle si serpi big grin, iar explicatia este f simpla, asta este o frica invatata, cand eram mica mi se spunea ca unii serpi sunt veninosi, te pot musca si mori daca iti intra veninul in sange, iar despre soparle cam la fel mi se spunea, ca sunt dezgustatoare si te pot manca straight face laughing)) eh...riscul sa ai frati mai mari cu 10 ani laughing))

| Anileda a răspuns:

Serpii si sobolanii.
Nu prea o pot justifica...nu sufar aceste mici animalute...

| Denisa a răspuns:

De oameni. Pentru ca sunt persoanele cele mai scarboase, lipsite de scrupule persoane. Pentru ca, pentru a isi atinge scopul sunt in stare sa treaca peste tot si peste toti. Pentru ca sunt mincinosi si falsi si nu stii cand vorbesc adevarul si cand glumesc sau mint. Nu ca eu nu as fi una dintre aceste persoane. Sunt foarte realista si stiu ca poate si eu fac parte din aceasta categorie. Asta din cauza lor: a oamenilor. Stii vorba aceea: feritima de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura.

| EmySweety a răspuns:

Imi este teama de insecte :-s nu stiu de ce dar. mereu cand le vad piciorusele alea mici si antenele ...bbleaah! :-s nu le suport big grin

| andrei a răspuns:

Mi-e frica de ...serpi si intuneric :d

pai de serpi mi-e frica pentru ca sunt imprevizibil acum sunt la pamat si acum sunt cu dinti in carnea ta si daca te musca nu prea ai ce face ca doar nu te musca intr-un spital cu antiser...

cat despre intuneric... pot spune ca am o imaginatie bogata smug si tot imi imaginez ca in intuneric cine stie ce monstri sau extraterestri crying

happy

| Serena1993 a răspuns:

De intuneric.
cum spunea si @andrei am o imaginatie foarte bogata
fiind ca ma uit la desene animate laughing

dar cateodata cand e intuneric pe scara sau ceva de genu incerc sa-mi infrunt teama

de lifturi_nu sti niciodata cand poti sa ramai acolo blocat pe vecie si mai ales fara tel mobil:S

de golani de pe strada.

pup:X

| xSoaked a răspuns:

Mi-e frica de Căpriţele din perioada sarbatorilor de iarna straight face Nu sunt un copil mic, dar inca ma sperie tare. Mi se par grotesti, sinistre si mereu ma tem sa trec pe langa ele. Mai ales muzica lor reprezentativa care te fac sa iti dai seama ca sunt prin zona mi se pare infricosatoare... Nu radeti de mine, bine? Fiecare se teme de cate ceva, iar eu nu ma tem de multe lucruri, dar asta ma sperie.

| Ferenin a răspuns:

Ma tem de necunoscut big grin

| Nimicdespus_7705 a răspuns:

Teama de a nu fi parasita de oamenii la care tin. Asta pentru ca am trecut prin cateva experiente care m-au marcat oarecum.

| RainbowNeos a răspuns:

Cand eram mai mic imi era frica de fulgere si tunete; de multe ori imi puneam perna in cap numai sa nu le aud sau sa le vad; pe atunci mi se pareau foarte inspaimantatoare, dar odata cu anii mi-am invins aceasta temere privind ramificatiile fulgerelor pe cer si facand abstractie de decibelii colosali degajati de acestea.Acum sunt fascinat de aceste fenomene si le astept cu nerabdare,desigur, fara nicio dorinta in a produce pagube, doar pentru spectacolul luminos uimitor oferit>De orice v-ati teme, amintiti-va va singura cale sa ti alungi frica e sa o infrunti, cum consideri. thinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e frica de: intuneric, reptile, caini, papusa Chuky, singuratate si de un trai prost.

| AlexSala a răspuns:

Insectele! Le urasc, pan' la cel mai mic fluture.

| BlueBaby a răspuns:

@xSoaked:

Nu rad. Si mie mi-e frica de ele. Niciodata nu trec pe langa,, chestiile" alea. Nu stiu de ce, dar intotdeauna au efect ft ciudat asupra mea x_x

| Dena01 a răspuns:

Oh, de intuneric. numai eu stiu ce-mi debiteaza mintea si cand stau linistita noaptea, in propriul pat, sa adorm.brrr! laughing
Si de rromi imi mai e frica, de cand sunt mica, in special pentru ca am auzit diverse cazuri negative la adresa lor, a comportamentului lor.Mereu incerc sa ii evit!
A, si imi e mai frica de moartea persoanelor dragi. Da, cred ca asta e cea mai mare temere a mea. din pacate. M-a marcat in copilarie decesul bunicii mele, caci ea a fost cea care m-a crescut si acum, e cel mai negru gand.sad

| DeniiLov3 a răspuns:

De locuri stramte si intunecatee :] :-ss

| skyzoo a răspuns:

Cea mai mare temere a mea.hm.da.ma tem sa nu fiu ranita.sa fiu fraierita si folosita.ma tem de oameni.nu mi-e frica de moarte, de viata, mi-e frica de cum imi pot aduce moartea sau in ce hal ma pot face sa imi traiesc viata oamenii din jurul meu.cum o pot justifica? cred ca toti avem temerea asta.cred ca toti dorim sa fim respectati si fericiti. dar. cel mai frica mi-e de reactia pe care o pot avea in situatia asta.