| BeT a întrebat:

Care este "CHEIA"fericirii intr-o relatie?!

Răspuns Câştigător
| bebe21 a răspuns:

Eu cred ca "cheia"fericirii intr-o relatie e intelegerea.Eu cred ca o data ce intr-un cuplu exista intelegere restul decurge de la sine. Tu ce crezi?

14 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Toate raspunsurile primite sunt corecte. In conceptia mea, totul trebuie un pic nuantat si adaptat la vremurile noastre.Toti vorbesc de iubire, intelegere, respect. Si realitate contrazice.Tot mai multa suferinta provocata de dragoste. In conceptia mea, cheia fericirii consta in cunoastere si mai ales in cunoasterea de sine.

| Razvan a răspuns:

Iubire, intelegere, incredere, comunicare legate intre ele de compatibilitate

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Compatibilitatea. Dragostea, respectul si increderea sunt implicite intr-o relatie, altfel ii zici cum vrei dar nu o relatie in care ti-ai gasit perechea.

| Vizitiul a răspuns:

Increderea!

| Alisa a răspuns:

Iubirea.

| alexflor87 a răspuns:

Comunicarea si increderea, dar mai ales DRAGOSTEA

| BeT explică:

Sincer sa va spun toate raspunsurile sint corecte. dar Unul este baza:Intelegerea(bebe21). de celelalte nu poti fi sigur intodeauna. logic nu credeti? Daca exista INTELEGERE, exista si comunicare si incredere.

| cretzufinish a răspuns:

Comunicare si atentie. De fapt sunt 2 cheihee hee

| marry_7650 a răspuns:

Comunicare, respect si iubirebatting eyelashes

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Un barbat si o femeie pot fi fericiti atata timp cat nu se cunosc.

| Cory89 a răspuns:

Nu cred ca exista o cheie a fericirii, dar pentru ca o relatzie sa mearga bine trebuie sa existe respect unul fata de celalalt, incredere si comunicare. Parerea mea happy

| ruxybelle a răspuns:

Increderea, RESPECTUL, iubire

| costyvas a răspuns:

Comunicarea si increderea! cel putin din punctul meu de verere happy

| lynysyk a răspuns:

Eu cred ca Dragostea, caci cum se spune si se cinta. daca dragoste nu e, nimic nu e.