| cristizor a întrebat:

Care este diferenta intre copii care au fost crescuti de bunici si cei crescuti de parinti?

4 răspunsuri:
| tabittha a răspuns:

Aici depinde de bunici, parinti, dar si de copii. Dar daca ar fi sa generalizam, parintii sunt un pic mai severi fata de copii, pe cand bunicii sunt mai ingaduitori, permitandu-le mai multe, devenind prin urmare mai alintati/rasfatati si de multe ori par chiar needucati fara cei "sapte ani de acasa", dupa cum se mai spune.

Răspuns utilizator avertizat
| NuDauFunda a răspuns:

Cei crescuti de bunici sunt mai rasfatati

| crhh a răspuns:

Nu exista nicio diferenta, n-ai cum sa diferentiezi "cresterea" unui copil. Depinde foarte mult cum s-au comportat bunicii fata de ei si totodata conteaza foarte mult cum s-au comportat parintii fata de ei. Aici, e vorba pana la urma de cei "7 ani de acasa". Pana la urma, poti sa fii crescut de bunici si totodata sa ai mai mare bun simt decat cei care sunt crescuti de parinti si totodata se aplica si viceversa.