| Daria163 a întrebat:

Ce apreciati la un prieten adevarat?

Răspuns Câştigător
| Anyta2000 a răspuns:

Eu apreciez la un prieten adevarat sinceritatea si loialitatea.Decat sa imi spuna atunci cand il intreb ceva daca am facut bine si el sa imi spuna ca totul e perfect si la spate sa zica lucruri urate despre realizarea mea, ma ibine ar fi sincer.Chiar daca adevarul este dur, e bine sa stiu pentru ca ma pot indrepta. Chiar am patit ceva asemanator acum cateva zile si i-am spus unui prieten adevarul, iar el s-a suparat. Cred ca am fost directa, de aceea tu ar trebui sa fii diplomata.

11 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Faptul ca exista.

| stejara2 a răspuns:

In primul rand, cinstea, apoi sa imi fie alaturi cand am nevoie de sprijinul lui in anumite probleme, si atunci cand considera ca gresesc, sa imi spuna verde in fata, nu sa taca, lasandu-ma prada greselilor!
Sa stie sa ma relaxeze atunci cand situatia o impune fie macar si cu o gluma, atat.nu ii pot cere sa fie intelegent, super si alte chestii, fiecare este cum e lasat de Dumnezeu, eu prefer sinceritatea.

| boogdan91 a răspuns:

Nu prea exista asa ceva. Numesti,, prieten adevarat'' persoanele cu care atunci cand esti mai mica, sub 18ani, faceti impreuna tot felul de prostii, va petreceti timpul impreuna din lipsa altor activitati mai importante. Pe masura ce cresti, si incep sa apara responsabilitati, probleme, etc.fiecare o cam ia pe drumul lui si ai sa realizezi ca in privinta prietenilor adevarati.esti singura.

| DrunkenRat a răspuns:

Simtul umorilui profund dezvoltat in contextul familiar.

| Daviiiiiid a răspuns:

Prima oara, loialitatea, sa stie sa tina un secret, sa aiba sensul umorului, intelegatorhappy

| XxAlexandruxX a răspuns:

Ca imi este alaturi

| Antichrist a răspuns:

Faptul ca e prieten adevarat *facepalm*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Increderea, sinceritatea, seriozitatea, blandetea, intelepciunea, inteligenta, altruismul, felul de vorbi ...etc...etc

| OrangeJuice a răspuns:

Sinceritatea.

| Chelsea13 a răspuns:

Sinceritatea,onestitatea,increderea...Un prieten adevarat nu intreaba: ce, unde, de ce, cand, sau nu pot, un adevarat prieten zice mereu : cu siguranta voi fi alaturi de tine.Mai apreciez si faptul ca ma intelege cand sunt pusa in situatii dificile.