| babyangel a întrebat:

De ce dupa ce murim suntem apreciati cu adevarat?

18 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Exact...cat e cineva in viata este numai criticat si invidiat, iar cand moare, toti spun "ce om bun a fost"...ma scarbeste atata falsitate. Daca nu esti in stare sa spui ceva intelegent, mai bine taci.

| LoveForShania a răspuns:

Nu suntem apreciati, dar ni se deschid ochii si vedem ca fara acea persoana suferim, si ca o iubim! Vreau sa spun ca cateodata te enervezi pe cineva si ii zici ca nu ai mai vrea sa il vezi niciodata, dar asta nu e asa, zici asta din cauza nervilor! Sau poate chiar zici cu adevarat, dar zici asta pentru ca stii ca o data in viata il vei mai vedea. Dar atunci cand moare nu o sa il mai vezi si atunci se aprinde o flacara in suflet si iti dai seama ca regreti tot ce i-ai facut rau! Nimeni nu se bucura cand moare cineva! Unii da aceia care urasc o persoana. dar lasa asta sa se vada, de fapt ei ar mai sa vrea traiasca persoana respectiva pentru ca sa mai aiba de cine sa isi bata joc si sa rada! Oamenii sunt apreciati mereu macar de o persoana.;;; Unii sunt apreciati dupa ce pleaca pe cealalta lume pentru ca atunci incep oamenii sa ii simta lipsa!

| oz a răspuns:

Pentru ca atunci dispare invidia happy

| c0rn3l1uss a răspuns:

Da o sa fim apreciati cateva zile si dupa aia ciuciu cancilaughing

| albastrel a răspuns:

Pt ca abia dupa ce pierzi pe cine iti dai seama de valoare lui...

| Andreeagen a răspuns:

Dupa ce murim stam intre 4 scanduri inconstienti si atunci se vaita toti k aoleo unde ne-am dus si bla bla bla ipocrizii deale lor si dupa ce pleaca lumea bine ca s-a dus k mama scapat de el.

| emima a răspuns:

Pentru ca atunci isi da seama cei din jur ce a pierdut cu adevarat...
multa bafta

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Pana nu pyerzy pe cineva!straight face
nu ay cum sa i simti lypsa!

pentru ca noy nu pretuim ce avem alatuy! deseory ne batem joc! si tot deseori regretam! si cand nu mai e pryntre noi am may vrea sa ne fye alaturi, macar un sfat sa ne dea sau sa ne`nteleaga!sadorycum ei ne vad de sus:X!

| Nimeni a răspuns:

Pentru ca doar in absenta cuiva, observi ce folos avea...
Pana ce nu l`ai pierdut, nu ai cum sa-i simti lipsa...asa e viata

| Daddy_9411 a răspuns:

... cel putin suntem judecati corect!

| Letytzy@ a răspuns:

Se intampla de multe sa apreciezi o persoana abia dupa ce o pierzi si atunci e prea tarziu.Nu mai are nici un rost. Nu intotdeauna se intampla ca un om sa fie apreciat dupa moarte.

| Letytzy@ a răspuns:

Se intampla de multe ori sa apreciezi o persoana abia dupa ce o pierzi si atunci e prea tarziu.Nu mai are niciun rost.Nu intotdeauna se intampla ca un om sa fie apreciat dupa moarte.

| Andraa_3088 a răspuns:

Nu suntem neaparat apreciati. Oamenii care te iubesc cu adevarat te apreciaza si viu si te iubesc asa cum esti, cum s-au obisnuit cu tine. Sunt aceia care dupa ce mori iti vor simti lipsa si nu te vor uita niciodata. In schimb toti acei "prieteni" cu care stateai la cafea, la o bere, mergeati in club, se ascund in spatele unei masti. Dincolo de ea sunt multe sentimente pe care poate nu ai vrea sa le infrunti niciodata.

| lote00 a răspuns:

Pentru ca se intra in posesia mostenirii.

| romina_7963 a răspuns:

Depinde cat de bun ai fost.

| r0xana a răspuns:

Poate pentru ca atunci familia, prieteni celui decedat isi dau seama ce au pierdut.Ideea nu e neaparat ca te apreciaza ci au remuscari.Incep sa-si puna intrebari ca de exbig grine ce nu i-am spus cat de mult tin la el/ea? De ce nu i-am spus ca e cea/cel mai bun/buna mama/tata/sora/frate/matuse... Uneori unele dintre persoane ajung chiar sa se creada responsabile de decesul celor drag gandindu-se big grinaca il mai retineam 5 minute poate nu murea(asta in cazul accidentelor). Insa sunt cazuri si cazuri. Unele persoane sunt mai inchise in ele si nu-si manifesta sentimentele cu toata ca pentru cel de langa el/ea este foarte important lucrul acesta.

Ca un sfat si o concluzie trebuie sa pretuiesti cea ce ai si sa-i spui si persoanei de langa tine cat de important e in viata ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dispare competitia, mai ales dupa ce mor eu rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana nu pierzi cu adevarat o pers nu ai cum sa ti dai seama pana se intampla ceva q ea... e dureros sa ti dai seama ca atunci cand esti in viata nimeni nu vede cu adevarat cum esti, te critica, te judeca pe nedrept si mai ales te ranesc...ma gandesc ca poate mai exista si exceptii dar sincera nu am mai vazut demult.Asa e viata:buna, rea...depinde de fiecaresad