| HereAndNow a întrebat:

Ce ati alege dintre frumusete si sanatate (sincer)? Intreb asta pentru ca azi am avut de ales intre un sampon care sa reduca eccesul de sebum (sanatate) si unul pentru volum (frumusete). Dar cred ca am facut o alegere buna alegand cel pentru ecces de sebum. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| baal24 a răspuns:

Asta e mama falselor dihotomii. Frumusetea ESTE sanatate. Trasaturile pe care le consideram "frumoase" la fizicul sexului opus sunt toate indicatoare ale unui metabolism echilibrat, unui stress oxidativ redus si ale unei imunitati optime. Referitor la exemplul concret dat de tine, iarasi e clar ca e o falsa antiteza, un sampon care reduce excesul de sebum automat va da parului tau mai mult volum.

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Alege unul fara parabeni pentru copii si rezolvi ambele probleme!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! frumusetea e trecatoare, dar sanatatea e vitala, ce faci cu frumusetea daca esti bolnava? ce faci cu averea daca nu e sanatate? preferi sa fii frumos, dar bolnav? nu cred.si boala face omu urat.asa ca ai ales bine.o zi buna!

| XDarkAngel a răspuns:

Cu siguranta daca esti bolnav nu esti frumos (palid, slabit, cu cearcane...etc.). Si nu ma refer neaparat la par happy.

| hummer24 a răspuns:

Sanatatea happy

| sensa a răspuns:

Stai linistita.niciun sampon nu e bunwinking

| Isabella17 a răspuns:

As alege sanatate...deoarece daca eu sunt sanatoasa pot fi si frumoasa.

| adikiller1 a răspuns:

Pai da...ai facut o alegere buna.Sanatatea inainte de toate.+ca frumusetea dinauntru conteazahappy

| Elee a răspuns:

Cu siguranta sanatatea! Adica, fiecare om isi va gasi perechea dar daca o fata alege frumusete si are prieten si se gaseste cu cancer... si ala o lasa de teama... ea pierde si frumusete ( din cauza cancerului ) si sansa de a avea o viata sanatoasa. Funda daca esti 100% de acord cu mine!

| MadalinaD a răspuns:

Sanatatea! Adica daca ai nevoie de volum poti sa iti intorci parul cu peria.Eu cred ca ai facut alegerea corecta.