| Slavitesti a întrebat:

Ce calități trebuie să aibă un băiat pentru a avea o relație sau să se căsătorească?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Vad ca stii piesa

barbatul ideal are in tara, o firma particulara, la birou o secretara, la munte o cabana ca asa-i moda actualawinking

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bani (salariu bun) o casa sau apartament cu 3 camere ca sa aiba si ala mic un dormitor pentru el, si sa fie civilizat.

| Simpatic a răspuns:

Barbatul ideal are masina, tanar, musculos, haine de firma happy

| Slavitesti explică (pentru Simpatic):

O firmă particulară?

| Simpatic a răspuns (pentru Slavitesti):

Vad ca stii piesa

barbatul ideal are in tara, o firma particulara, la birou o secretara, la munte o cabana ca asa-i moda actualawinking

| RAY a răspuns:

Daca ar fi asa cum au scris alte persoane,majoritatea dintre noi am fii virgini si singuri, hai sa fim realisti, majoritatea dintre cei care au o relatie, nu au firma, masina s6, cabana la munte sau patratele, o fata sincera, serioasa nu tarfa pune pret pe sinceritate,, seziotate

suntserios
| suntserios a răspuns:

De cand exista omenirea cred ca s au casatorit miliarde de barbati indiferent de calitati si defecte... deci nu vad rostul intrebarii tale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are ceva calități din start, sau din naștere. Ca să aibă o relație, trebuie să relaționeze.

| anonimg a răspuns:

Calitatea pe care o cer femeile astăzi este una singură: banii. Fără nici o excepție.
Pentru diplomație se exclud cititoarele acestei postări. ^_^

| Frank51 a răspuns:

In primul rând trebuie să aibă ambii aceeași scopuri, să existe comunicare deplină și iubire. Restul vine de la sine.

Un om se uită la calități doar atunci când își alege partenerul, și astea pot fi sub multe forme complet subiective. Ca să îți dau un exemplu partenera mea ar fi super să aibă voce(dar nu este complet necesar).

| OldSoul a răspuns:

Cel mai important... Sa respire.

| Bizon95 a răspuns:

Rabdare, calm, intelegere, DORINTA DE A FI IN CASNICIE, dispus sa traga tare ca, casnicia sa aiba succes, emotional, ETC

astea sunt NUMAI cateva, si se refera la ideal, in practica, RAR o casatorie tine de ideal, sorry

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Femeile spun ca pentru a avea o relatie trebuie sa fi in primul rand barbat, stapan pe sine, hotarat, curajos, disciplinat, calculat, amuzant, destept (aici daca esti istet si sti adevarul despre ea sa nu o ucizi ca mergi la puscarie).

| Legion7X a răspuns:

Sa fie plăcut, și să simtă că are cu cine să își împartă sentimentele care aprinde scânteia zi de zi, iar restul vin de la sine, oferind și mai multă culoare împreună cu roadele iubirii care alcătuiesc un laolată un țel realizat
happy

| Digikey a răspuns:

Cred ca mai importante sunt calitatile care fac o casnicie sa dureze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi de toate potrivire de caracter cu femeia în cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura caliate pe care trebuie s-o aibă, este să fie compatibil cu femeia respectivă. Dacă ea este inteligentă, să fie și el, dacă ea are o situație materială bună, să aibă și el etc. Partenerii ar trebui să fie egali, mai ales dacă e vorba de căsătorie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce calități? Păi uni n-au niciuna si nu se mai agită. rolling on the floor
Totuși, să-ți spun câteva.
- Bărbatul trebuie să fie bărbat, și nu femeie.
- Să realizeze că cea pe care o va alege va fi partenera lui de viață, să o iubească, să o prețuiască, dacă vrea să primească aceleași "tratamente" înapoi.
- Să investească în relația lor.
Aici nu doar unul trebuie să aibă aceste calități, mai puțin primul care este "expres" pentru bărbat.
Mai pe scurt, Atitudinea este TOTUL.

| Raducons a răspuns:

Trebuie sa fie muncitor in primul rand, asta e baza

| Uvox a răspuns:

Înalt, frumos, cult, destept, educat, îngrijit si cu stare financiara bună.
Simplu.

| Slavitesti explică (pentru Uvox):

Exact pe calitatile astea nu le am
De ce credeti ca am pus intrebarea?
Ca sa vad daca le am?