| Gabriela100 a întrebat:

Ce credeti ca este mai important: banii sau dragostea? Adica, poti sa ai o familie care sa te iubeasca si sa nu ai bani, sau sa ai toti bani si o cariera de succes si sa nu ai cu cine sa te bucuri de viata, ca tot nu vei fi fericit. Astept opiniile voastre.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Eu cred ca voi nu ganditi absolut deloc.
O familie se intretine cu bani.In general majoritatea casniciilor se destrama din cauza banilor.

Cine a spus ca banii nu aduc fericirea era sarac.

Cand ai bani iti permiti o familie, fara ei, nu ai nimic.

| AlinaaAli a răspuns:

Toata lumea spune aici ca ar prefera dragostea, dar nu stiu cati dintre voi daca vi s-ar oferii 5 milioane de euro ca sa plecat o luna in Spania de exemplu nu ati accepta, si ati venii de acolo cu fite si de toat si ati uita si de prietena si de toata lumea, v-ar sta capul la afaceri si alte chestiiwinking

| AlinaaAli a răspuns:

Eu in 3 ani de relatie am trecut prin de toate,nu zic ca nu mi-ar placea sa am mai multi bani si sa nu duc lipsa de nimic, insa, nu cred ca as putea sa stau fara puishoru' meu :X:X

| laryssutzadlc a răspuns:

Eu prefer dragostea... dar depinde de persoana ce asteptari are de la viata...

| Takocska a răspuns:

Dupa gandirea mea e familia primul si si logodnica mea se gandeste asa. Mai bine sa fim saraci adica sa nu avem bani la gramada da sa avem a familie plinca cu bucurie. Si dragoste intre noi doihappy

| emabrumareanu29 a răspuns:

E bine sa fii iubit, dar parca iubirea cu datorii, cu griji, neajunsuri etc e putin amara.cel mai bine e sa ai o familie si un trai decent, si prea multa bogatie strica

| krmen a răspuns:

Dragostea e cea mai importanta si faptul ca ai pe cineva langa tine care te iubeste, te respecta si te sprijina. Banii se pot face, dar nu aduc fericire decat de moment.

| StiuCeSpun a răspuns:

Sanatate si familie aleg.da'i dracu de bani aia ii faci prin muncahappy

| s.m. a răspuns:

Despre dragoste pot spune DOAR ca CRED ca este importanta, pentru ca e ceva magic la mijlor si nu o poti avea cu oricine, DAR despre bani spun ca SUNT SIGURA ca sunt mai importanti! Viata (chiar daca am doar 19 ani aproape) mi-a demonstrat ca banii valoreaza mai mult decat aproape orice, iar pe dragoste a intrecut-o de mult.

| Denysia a răspuns:

CRED CA MAI IMPORTANT ESTE sa ai o familie care sa te iubeasca, un sot(sotie), copii chiar daca din partea banilor o duci cam greu, caci la ce folos sa ai multi bani si sa nu ai pe cineva linga tine alaturi sa te sustina la un necaz sau o bucurie,,,?

| DidiR19 a răspuns:

Cel mai important este dragostea! Si am sa incerc sa iti si spun de ce. Omul in general se gandeste la bani, la vile, la masini de lux.etc si crede ca totul ii merge bine, ca e perfect! Dar nu e asa. familia si dragostea sunt pe primul loc, degeaba esti bogat, ai vila si masina, daca nu ai un suflet langa tine. care sa iti dea un sfat, cu care sa impartasesti toate lucrurile bune si rele. Multi dintre noi sunt de parere ca sunt mai importanti banii, ca pot face orice cu banii, dar uita un singur lucru si acela ca o familie si sanatatea nu o cumperi cu bani, oricat de multi ar avea. Chiar daca ai o multime de bani nu esti fericit ca si atunci cand ai langa tine o familie, care te iubeste asa cum esti, care te ajuta in toate, alaturi de care poti muncii, pentru ca stii ca ajungi acasa de la munca si te asteapta cineva. Asta e important, pentru asta traim. Nu luam banii cu noi in mormant, insa dragostea fata de persoana iubita si de fam o luam cu noi si o avem vesnic in suflet.
Mi-ar placea ca totii oamenii sa se gandeasca la sufletul lor, nu sa puna banii si averile pe primul lor, dar din pacate fiecare gandeste cum vrea si ce vrea.
Iti urez succes si tie si sper sa imi asculti sfatul cat de cat. Mult succes in viata!

| Gabriela100 explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Inseamna ca nu sunteti materialisti.

| maduu_1458 a răspuns:

Daaa...laughing aici toti spun dragostea dar cand e vba de realitate nu-i chiar asa ...Eu as alege banii si cariera ( sunt sincera) pentru ca lumea e rea.nu mai exista dragoste adv. toti sunt pe interes!

| deeakiss2011 a răspuns:

Eu cred ca dragostea este pe primul loc apoi bani.Nu iti pot spune care este mai importanta pentru ca ambele sunt importante.Ar fi foarte frumos sa ai si bani si dragoste in acelasi timp.