| Daavidd a întrebat:

Bani trebuie sa ne conducă viaţa, s-au noi trebuie să îi conducem pe ei, oare este adevărat că atunci când omnul dă de banii mintea i se schimbă? aştept opiniile voastrehappy

5 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Da si nu

| Siracuzia a răspuns:

Buna! Da,asa e,noi trebuie sa ii conducem pe ei,nu ei pe noi.Cel putin, asa ar trebui, dar in ziua de azi e cam pe dos.Si da,cand simte o persoana mirosul banilor, parca i se urca la cap si turbeaza, multi sunt in stare sa dea in cap pentru bani.Si majoritatea uita un amanunt:BANII NU ADUC FERICIREA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Banii pentru mine sunt inutili,mă duc la facultate,îmi voi găsi de muncă,și mă voi descurca chiar dacă aș locuii pe străzi,tot nu m-aș fi gândit la banii,am un scop în viața și am de gând să îl urmez,mie nu mi se shimbă GÂNDURILE nu mintea,fiindcă pentru mine nu au rost,știu că fără ei nu poți trăi,dar în rest viața nu înseamnă numai asta,viața e mult mai mult de atât,fiecare avem un scop în viața care vrem să îl atingem chiar dacă nu ne dăm seama,după ce citești răspunsul meu gândeștete care e scopul tău în viață,sigur ai și tu unul,care înseamnă mult mai mult decât banii, eu cred că banii nu aduc liniștire sau satisfacție sufletească, BANII NU ADUC FERICIREA!

| georgexxl a răspuns:

Trebuie sa manânci ca sa traiesti si nu sa traiesti ca sa manânci

| buburacer a răspuns:

Folosestete de bani ca de o parghie, fai sa lucreze ei pentru tine si nu invers. Cand omul da de bani nu mintea se schimba ci banii o schimba(in acest caz banii se folosesc de om)
Daca omul se foloseste de bani atunci mintea nu i se schimba.