| Casiana a întrebat:

Ce credeti ca este mai importanta prietenia sau dragostea? La care dintre cele doua ati renunta in favoarea celeilalte?

Răspuns Câştigător
| Viuvi a răspuns:

Era un citat de genu (povestioara, nu stiu cum sa-i spun) :
"Intr-o zii se intalneste dragostea cu prietenia.
Dragostea o intreaba pe Prietenie :
-Ce rost ai tu daca exist eu?
Prietenia ii raspunde :
-Eu aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima!"

Deci, nu cred ca ar exista una fara cealalta...cand esti prieten cu cineva banuiesc ca iubesti acea persoana? Cand spunem dragoste nu ne referim numai la cea dintre iubit si iubita... exista zeci de feluri de dragoste... una e cand o mama isi iubeste copilul, alta e cand isi iubeste sotul si alta cand isi iubeste animalul de companie!
big grin
Cred ca te-am lamurit cu privire la ce cred eu laughingbig grin

19 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Amandoua sunt importante pentru ca se genereaza reciproc! Dar as alege dragostea pentru ca implicit ai si un adevarat prieten!

| monyk a răspuns:

Buna, dragostea e in stransa legatura cu prietenia, deci nu se prea poate una fara alta.acum depinde dar daca e dragoste e si prietenie, dar daca e prietenie nu e neaparat si dragoste, ci respect poate...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu ce sa aleg straight face Cred ca dragostealove struckE un sentiment mai placut. Dar si prietenia este importantawinkingAsta daca e o prietenie adevaratabig grin

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

As opta pentru prietenie.

| SweetCandy a răspuns:

Dragoste fara prietenie nu se poate...
sunt de parere ca orice relatie de iubire se bazeaza pe respect, sinceritate si la urma urmei pe prietenie...
eu aleg dragostea...big grin desi repet, e foarte dificil dragoste fara prietenie si vice versahappy

| inna a răspuns:

La cum sunt prietenii din ziua de astazi, cred ca as alege dragostea... daca ar fi adevaratahee hee

| cristi27 a răspuns:

Cred ca dragostea e mai importanta decat o prietenie, sunt mult mai frumoase sentimentele cand iubesti, sunt unice, cand simti fluturasii aia in stomac parca nu iti mai trebuie nimichappy

| Betty18 a răspuns:

Cred ca dragostea e mai importanta.de exemplu un iubit sau sotul este totul, si prieten si amant si orice

| marsy a răspuns:

Eu as alege prietenia. apoi urmeaza dragosteaaa

| DoomNEzeu a răspuns:

Eu cred ca nici nu e posibila un fara cealalta...

| rosepassion a răspuns:

Poi depinde si de prieten ca daca ai un amic foarte bun e mai importanta prietenia. Depinde de caz

| margaritar a răspuns:

As renunta la prietenie si as alege dragostea pentru ca persoana iubita o sa imi fie cel mai bun prietenwinking

| lili_1880 a răspuns:

Hmm. pai mie'mi plac de obicei chestiile 2 in 1.batting eyelashes

| georgica29 a răspuns:

Cred ca aamandoua sunt mai importante si nu cred ca este ceva mai frumos ca dragostea si mai scump ca prietenia

| passion a răspuns:

In general prietenia as alege dar daca ma gandesc la o persoana (sa aleg prietenia sau dragostea ei) aici fiind vorba despre un baiat as alege dragostea!:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula prietenia fara dragoste si invers nu face doi bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca persoana iubita iti e si cel mai bun prieten? Atunci nu ai renunta la nici una happy

| vladut_1216 a răspuns:

Amandoua si nu as renunta la niciuna dintre ele

| Daniela_6301 a răspuns:

Dragostea e mai importantă :X Şi prietenia; Fără prieteni ar fi urât... Nu ai avea cu cine vorbit decât cu o persoană... Am mulţi prieteni şi am şi o persoană care o iubesc, fără ei nu ar fi frumoasă viaţa! :X >big grin